Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System przywoławczy - przewodowo

06 Wrz 2010 17:02 2712 6
  • Poziom 9  
    Miejsce akcji: dom opieki. Mam tam założyć system przywoławczy. 45 pokoi. 2 poziomy.
    Rozwiązanie przewodowe, bo obiekt w trakcie romontu.

W kazdym pokoju po 2 przyciski, ale nie potrzeba rozróżnienia z którego przycisku w pokoju jest wezwanie.
    Nad każdym pokojem ma być lampka sygnalizacyjna.
    Informacja o wezwaniu pomocy ma byc widoczna w 2 pokojach pielegniarek. Na 1 i na 2 pietrze.
    Kasowanie alarmu z dowolnej dyzurki.
    Szukam profesjonalnego rozwiązania. Koszty to drugorzędna sprawa.
    W dyzurkach pielegniarek musi być wyświetlacz na którym bedzie wiadomo z którego pokoju jet wezwanie.

Cos możecie polecić ?
  • Poziom 23  
    Satel + 2 tablice synoptyczne
    Możesz dodać przy tablicach klawiatury zeby byla weryfikacja która osoba z personelu zareagowala
    Jak na bajerze to zamiast tablic synoptycznych 2 monitory LCD z odpalonymi guard'ami i wizualizacja pełna
  • Poziom 9  
    Ja montowałem na osprzęcie Elso właśnie w kilku domach pomocy społecznej ,który jest tylko i wyłącznie do takich tematów elementy są w pełni adresowane masz lampki i przyciski z przywołaniem doktora oraz osobno pielęgniarki , są osobne przyciski gruszkowe dla toalet gdzie jest to wymagane system jest tak skonstruowany że można wyłączyć gdy podejdzie piguła do łózka osoby przywołującej na manipulatorze wyświetla się pokój oraz łóżko . Z całym szacunkiem do poprzednika ale na Satelu i tablicach będzie to mało profesjonalnie i na pewno nie zrobisz z tego SSP. Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Może nie zabrzmi to jak reklama, ale Insel ogarnie to bezproblemowo. Chyba tańszy od Elso.
  • Poziom 14  
    Dorzucę do tego jeszcze rozwiązanie firmy elektrosygnał z łodzi - proste i niedrogie rozwiązanie, w pełni analogowe ;) co czasami jest zaletą (głównie bezawaryjność). Tylko kasowanie alarmu jest lokalne (kasowniki przy pokojach). Ciężko znaleźć ich ofertę na necie, ale po telefonie miła pani prześle foldery z opisami i zdjęciami
  • Poziom 21  
    Firma ENSTO - tani w miarę analog na prościutkim oprzewodowaniu.
  • Poziom 9  
    Dziekuję za odzew.
    Sprawdziłem wszystkie polecane firmy.
    Szkoda że nie byłem w stanie przeglądnać oferty firmy Elektrosygnał, bo strony niestety nie mają, a obiecana przez telefon oferta od nich nie dotarła.
    O Satelu jako systemie przywoławczym też myślałem, ale wybrałem coś innego.

Spodobało mi się rozwiązanie firmy Teletronika. Wysłałem wycene klientowi na tym sprzecie. Z kablami wyszło 13 tys zł netto + oczywiście robocizna.
    Klient zaakceptował. Ruszamy do pracy :D