Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wiertarka Bosch PSB-500RE i kwestia uchwytu wiertła.

06 Sep 2010 18:00 11510 7
  • User removed account  
  • Level 38  
    Mogę się tylko domyślać że za uchwytem na wale są nacięcia na klucz a w środku wrzeciona (uchwytu) jest śrubka trzeba ją wykręcić włożyć klucz imbus w uchwyt zablokować założyć kluczyk na wał za uchwytem i odkręcić. Kiedyś tak odkręciłem w taniej wkrętarce z marketu uchwyt.
  • User removed account  
  • User removed account  
  • Level 13  
    Możesz to zrobić w dużo prostszy sposób. Wkręcasz w uchwyt klucz imbusowy i uderzasz młotkiem w klucz zgodnie z kierunkiem odkręcania (prawoskrętny gwint) zakręcasz nowy uchwyt i powtarzasz operacje w odwrotnej kolejności. pozdrawiam
  • Level 17  
    Najczęściej stosowanym sposobem przy demontowaniu uchwytu jest wyjecie wrzeciona kołem zębatym z wiertarki. Następnie złapać kolo zębate przez dwa aluminiowe kątowniki w imadle i kluczem "żabką" odkręcić.
  • Level 15  
    Da się założyć uchwyt kluczykowy. Zależy którą masz wersję PSB. Nowsze mają krótki uchwyt, który wchodzi w kołnierz (obudowę) wiertarki. W tym przypadku musisz zastosować tzw krótki uchwyt kluczykowy - nie widziałem innego producenta poza Boschem. Jak masz starszą wersję gdzie widać z zewnątrz wrzeciono to możesz zastosować każdy uchwyt z gwintem 1/2". Z wersją nowszą jest trochę więcej zabawy przy demontażu.