Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Galaxy 1999 co jest pod siedzeniem (Airbag)

06 Wrz 2010 18:52 7672 10
  • Poziom 16  
    Jak w temacia. Przyjechał do mnie kolega z Fordem Galaxy przywiezionym z Niemiec. Kontrolka airbag świeci. Po podłączeniu do CDIf-a znalazł 2 błędy napinaczy pasów (kierowca, pasazer) . Okazało się że pod siedzeniem z jednej i drugiej strony wiszą luźne kable. Od fotela luźny czarny z 4 pinową wtyką oraz z dołu wychodzi 3 pinowa tym razem żółta płaska wtyczka. Oba nigdzie nie wpięte aż się proszą aby je do czegoś podłączyć. Pod fotelem widać małą białą puszkę ze strzałką i wpięty do niej kabelek też żółty. Wydaje się że czegoś tam brakuje , ale czego . Ta sama sytuacja jest po oby stronach. Proszę o pomoc .
  • Poziom 32  
    Ta puszka to czujnik uderzenia bocznego. A wiszące kable zapewne od poduch bocznych tudzież napinaczy.
  • Poziom 16  
    Tak ale brakuje tam czegoś . Napinacze są i pewnie od nich ten 3 pinowy kabel a w fotelach nie ma standardowo poduch . Są standardowo tylko dwie. I są one. To rocznik 1999
  • Poziom 32  
    Ta żółta to napinacze. Zrób fotke tej 4 pin, z czego ona wychodzi ?
  • Poziom 16  
    4 pinowa wychodzi z fotela czarna kwadratowa . Żółta idzie z dołu . Jutro zrobię fotki.

Dodano po 2 [minuty]:

ten kabel schodzi z fotela pod wykładzinę i tu wisi , żółty obok.
  • Poziom 16  
    tak to wygląda . A napinacz nigdzie nie ma podpięcia jest mechaniczny
    Ford Galaxy 1999 co jest pod siedzeniem (Airbag) Ford Galaxy 1999 co jest pod siedzeniem (Airbag) Ford Galaxy 1999 co jest pod siedzeniem (Airbag) Ford Galaxy 1999 co jest pod siedzeniem (Airbag)

Dodano po 3 [minuty]:

ten czarny 4 pinowy jest od fotela jedynym kablem (mam zdjęty fotel)
  • Poziom 22  
    Ten czarny jest od maty ogrzewania fotela.
  • Poziom 16  
    To już wiem . Ale bardziej interesuje mnie żółty wtyk 3 przewodowy idzie z wiązki pod fotel.

Dodano po 1 [minuty]:

od napinacza napewno nie bo nie ma wejscia jest mechaniczny
  • Poziom 20  
    Prawdopodobnie były wymieniane fotele i teraz nie ma do czego podłączyć kabelków do napinaczy. Pozostaje zastapić napinacze rezystorami , wymienić napinacze / fotele lub zmienić kodowanie sterownika (nie wiem czy jest w tym modelu taka możliwość).
  • Poziom 16  
    Chętnie zastąpię ten element rezystorem . Problem będzie w który z trzech przewodów się wpiąć i o jakiej wartości. Nie ma innego wyjścia , wymiana fotela - nie opłacalna (kolor szary i to skóra) . Rezystor załatwił by sprawę.

Dodano po 1 [minuty]:

Wychodzi na to ze fotele są wymienione.