Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung clp 300 - nieprawidłowy zestaw purpurowego toneru.

06 Wrz 2010 20:18 2180 6
  • Poziom 12  
    Witam. Posiadam drukarkę clp 300 i niedawno regenerowałem tonery (chip + proszek). Po regeneracji wszystko działało lecz jakiś czas temu przestało. Smart panel pokazywał komunikat: "Nieprawidłowy zestaw purpurowego toneru". Wymieniłem więc kasetę z tym tonerem na starą, oryginalną jednak komunikat nie zniknął a drukarka nie drukuje. Kupiłem całkiem nową kasetę z tonerem co i tak nie przyniosło żadnego efektu. Co może być powodem takiego zachowania drukarki? Może jakieś uszkodzenie elektroniki?
    Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Nie spotkałem się z takim komunikatem.
    Zacząłbym od sprawdzenia modułu bębna poprzez jego podmianę z innej drukarki.
    W tym module jest trochę elektroniki i prawdopodobnie to ona jest winna.
  • Poziom 12  
    Niestety nie mam dostępu do innego modułu żeby go podmienić. Może inny pomysł? Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam
    Chcę odświeżyć ten temat odnośnie komunikatu u mnie brzmi on podobnie ale dotyczy czarnego tonera "nieprawidłowy zestaw czarnego tonera"
    Może ktoś ma jeszcze jakieś sugestie
  • Poziom 20  
    Może to świadczyć o uszkodzeniu chipu w tonerze czarnym.
    Proszę spróbować zareklamować toner.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Oczywiście - zareklamuje ale jestem w posiadaniu jeszcze dwóch innych zasobników, co prawda zużytych i po ich zainstalowaniu pojawia się ten sam komunikat a wcześniej jeśli założyłem pusty pojawiał się w treści brak czarnego toneru a więc może się mylę ale jeśli na nowym przyjmiemy chip jako przyczynę to na starym, który drukował komunikat powinien się zmienić na brak toneru a jednak na wszystkich jest ten sam nieprawidłowy zestaw. Tak sobie myśle że morze przyczyna tkwi w elektronice sczytywania chipu
    a cha i jeszcze jedno wymontowałem chip z nowego i zamieniłem z starego to prosta czynność gdyż są one wklejane na takiej piance i też to nic nie dało a wręcz przeciwnie, bo pewnie teraz reklamacji mi nie uwzględnią.
    Zastanawiam się czy w chipie zostaje zapisany jakiś kod, który uniemożliwia jego ponowne użycie tz. jeśli skończy się toner to czy drukarka zapisuje informacje o zużyciu.
    Gdy by te zasobniki były tańsze to bym kupił drugi a tak kombinuje jak nie będę pisał kto i gdzie bo nie wypada.
    Napiszcie czy te moje kombinacje mają sens.

Proszę użyć przycisku "Zmień" i poprawić pisownię. Kropki, przecinki, wielkie litery. rys57
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Witam.
    Otóż problem znikł, drukarka drukuje i jest wszystko ok.
    Problem rozwiązała wymiana wszystkich zasobników z tonerem.
    Jedna uwaga, mianowicie ważne jest w takim przypadku aby zasobniki były jednego producenta, dlaczego to takie ważne nie wiem ale podziałało.
    Dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam.