Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres do kawy krups XP7200 DE. Wycieka woda.

jadu 06 Wrz 2010 20:46 12091 6
  • #1 06 Wrz 2010 20:46
    jadu
    Poziom 9  

Witam!
    Ekspres jak w temacie .Wycieka woda z zespołu kotła obok tłoka .Czy to można naprawić, tanim kosztem , czy konieczny nowy kociol.
    Pozdrawiam!

0 6
  • #2 08 Wrz 2010 22:30
    stoen
    Poziom 11  

niestety z tego co wiem to nie da rady naprawic ;/ Jesli będziesz chcial rozkręcić, siłownik to go póżniej nie skrecisz.. sa w srodku 2 mega mocne spręzyny... Po wymianie kotla, poprostu odkamieniaj ekspres minimum raz na 3 miesiace.....

0
  • #3 13 Wrz 2010 11:55
    skywalker8217
    Poziom 13  

nie inwestuj w niego. uszczelnisz jedno to poleci gdzie indziej. slabym punktem tego ekspresu jest ona sam.
    im mniej wlozysz pieniedzy tym wiecej nerwow zaoszczedzisz.
    pozdrawiam.

0
  • #4 07 Mar 2012 21:25
    potek
    Poziom 14  

Witam
    Przyniesiono mi XP7200 -B do naprawy, wycieka woda i zapchany mieloną kawką. Nie reaguje na przyciski, leje się woda spod ekspresu. Mam wrażenie że raczej spod zbiornika, może stara uszczelka spod tanku. Wygląda ta uszczelka nieźle. Co się daje rozbieram i czyszczę dalej. Brak reakcji przycisków, chociaż grzanie jest raczej właściwe i sygnalizowane OK, i tyle z zadziałania, brak reakcji na dalsze funkcje. W menu serwis. AS wyświetla cyfrę 1, chociaż można by wystukać ręcznie następne cyfry. Zespół kotła jest raczej suchy (chyba że zdążyło wyschnąć), wyciągnąłem uszczelkę z tłoczyska z takimi resztkami plastikowego pierścienia - farfocle na obręczy raczej - wskazane kreskami. Czy to jest obsada sprężyny trzpienia tłoka ? Jest do kupienia na rynku ? Uszczelka obok stara ale wygląda na jeszcze zdatną.
    Ceny na części jak widzę na necie astronomiczne, zupełnie zniechęcają klienta do naprawy.

1
  • #5 13 Mar 2012 22:23
    potek
    Poziom 14  

Po sprawie z tymi farfoclami, teraz mam wątpliwości ze switchami dystrybutora. Osadzone na plastikowych szpilkach. Dotykają lekko do tulejki plastikowej dystrybutora - z karbami. Tulejka wygląda na monolit podzespołu. To co tam naciska te switche ? Może czegoś brak ? W serwisówce jest pokazna tylko nakładka ochronna na górę tulejki, żadnych blaszek. Ja jej nie mam, może dlatego że to model B Krupsa. Patrz foto. Trochę ciężko zrozumieć mechanikę tych switchy.
    I mam pytanie - po zdjęciu opasek na wężykach, da się ponownie użyć te opaski, choćby do rozruchu ekspresu ? Szukam usterki, więc na początek potrzebne są jakieś objawy, co dalej. A nie że total death.

1
  • #6 27 Maj 2014 20:25
    potek
    Poziom 14  

zmontowany i naprawiony bez gwarancji, może coś następnego nawalić, za bardzo i źle eksploatowany - oddany klientowi.

0
  • #7 03 Wrz 2015 13:49
    horn.info
    Poziom 12  

dystrybutor wody ( czy jak inni nazywają wielozawór) jest całkowicie rozbieralny, a na tym plastikowym czpieniu znajduje się wypustka która pozwala uruchomić wyłącznik krańcowy w czasie obrotu i podać impuls o położeniu dystrybutora.
    Zdarza się uszkodzenie któregoś z elementów dystrybutora co powoduje wyciek o ile masz czym zastąpić wadliwy element jest to do naprawienia bez konieczności wymiany całości.

0