Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wartości (-) (+) przy korekcie wtrysku - co oznaczają?.

06 Sep 2010 21:10 19745 4
  • Level 25  
    Czy jeżeli korekta dawki na dany cylinder jest na minusie to oznacza że komputer ujmuje paliwa bo wtrysk leje stąd wartość ujemna?.
    A jeżeli wartość jest na plusie to komputer dodaje paliwa, bo na danym cylindrze jest słabsze ciśnienie i musi dodać by silnik równo pracował?.

Chodzi mi czy (-) to lejący wtrysk a (+) to słabe ciśnienie na cylindrze?.
  • Level 27  
    Są to korekty względem wtrysku prowadzącego jesli chodzi o silniki PD
  • Level 25  
    Fajnie tylko jeżeli korekta na danym cylindrze jest na plusie a na innym na minusie to oznacza, że komputer na jednym dodaje paliwa a na drugim ujmuje. Na tym co ujmuje to leje wtrysk a na tym co dodaje to słaba kompresja?. Czy tak to można rozumować?.
  • Level 36  
    Jest sporo w sieci o parametrach,sterowaniu i diagnostyce PD,CR,i innych systemów gdzie występuje korygowanie.Całość to kilkadziesiąt minut czytania pełno tego na elektrodzie,linków do innych forów nie zapodam bo w do banów mi nieśpieszno.;)
  • Level 25  
    Jakoś ja nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie w żadnej informacji z netu. Ludzie na forach piszą co gdzieś tam usłyszą i często mylą pojęcia (korektę z początkiem wtrysku). Jest tylko to co wszyscy wiedzą, że komp ujmuje lub dodaje paliwa jeżeli leje wtrysk lub słaba kompresja ale nigdzie nie znalazłem czy wartość (+) i (-) są przypisane konkretnej usterce. A ja zadałem proste pytanie ale skoro nikt nie chce odpowiedzieć to nie...