Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Euroline ZS/ZW23 KE/AE

06 Wrz 2010 21:19 5079 4
  • Poziom 9  
    Witam Wszystkich. Mam następujący problem z tym kotłem. Po ustawieniu pokrętła od ciepłej wody na określoną temperaturę i odkręceniu kurka piecyk zaczyna swoja normalną pracę po czym po chwili słychać tak jakby coś w piecu wpadało w rezonans ciężko mi to opisać coś jakby trzeszczenie i zdaje się że piec za raz wybuchnie. Po dojściu do określonej temperatury piec pracuje normalnie. I tak za każdym razem odkręcenia kurka od ciepłej wody:(. Ps. po zakręceniu kurka świecą się dwie pierwsze diody. Co może być przyczyną??? Może trzeba przeprogramować piec pod moją instalację ( wymiana płyty) gdzieś wyczytałem że robi się to pokrętłami. Przepraszam za taki opis starałem się jak najdokładniej opisać. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Może są to odgłosy wrzenia wody w nagrzewnicy? Kocioł potrafi wtedy mocno hałasować ( buczenie, piski, trzaski, wibracje). Po osiągnięciu ustawionej temperatury hałas cichnie bo kocioł zmniejszył płomień. Proponuję wezwać fachowca. Jeśli mam rację nagrzewnica do "odkamieniania" lub do wymiany.
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Nagrzewnica nie jest w stanie odebrać ciepła z palnik dlatego hałas przy dochodzeniu do nastawionej temperatury. Należy zbadać ciś. max. i min. gazu z pomocą mikromanometra a następnie odkamienić nagrzewnicę. Sprawdzić czujniki NTC zasilania, cw, wydlność pompy, manometr, ciś. w naczyniu przeponowym...itd. Czyli kocioł do KONSERWACJI. Programowanie płyty dotyczy tylko pracy na c.o., nie ma to nic współnego z hałasem przy ralizacji c.w. .
  • Poziom 9  
    Dziękuję Panowie za podpowiedź. Jak wykręcenie nagrzewnicy okaże się w miarę łatwe to ją wyczyszczę i wezwę serwis żeby wszystko sprawdził.
  • Poziom 9  
    Witam czym odkamienić nagrzewnicę??? Można rozgrzanym octem??? Słyszałem że odkamieniacz do czajników zbyt wiele nie wskóra:( Nagrzewnica wygląda dobrze ale odkamienić nie zaszkodzi. W jaki sposób sprawdzić czujnik czujniki NTC zasilania, cw? Wystarczy zmierzyć rezystancję(14kOH)??? ps. Co to za czujnik przykręcony przy nagrzewnicy(ogranicznik temperatury????Przed skręceniem smarować uszczelki smarem ??

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.