Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z wentylatorem IMMergas Eolo Mini

Goly 38 07 Wrz 2010 00:04 2482 3
  • #1 07 Wrz 2010 00:04
    Goly 38
    Poziom 2  

Witam . wirnik wentylatora w piecu nie chce sie kręcić. dochodzi prąd i silnik buczy ale jest zablokowany tzn gdy zdemontuje stojan i sprężyna nie dociska wirnika to się kręci ale jak poskładam i założe obudowę łożyska i sprężynę to wirnik dociska do obudowy a w środku coś blokuje i nie można przekręcić . sorry za zagmatwana opowieść ale napisałem tak jak to widzę . myślałem ze coś wpadło ale to raczej coś z tym łożyskiem w środku . nie wiem czy jest tam jakaś dodatkowa sprężyna co odpycha wirnik od obudowy . Z góry dziękuje za podpowiedzi Pozdrawiam

Usuń zbędne słowo z tematu - Regulamin!!!
    mod.serwisant73

0 3
  • #2 25 Wrz 2010 22:25
    sserwis
    Poziom 9  

Wymień wentylator na nowy, wezwij ASTI

0
  • #3 17 Maj 2011 18:28
    Goly 38
    Poziom 2  

Ups . zapomniałem napisać że sam naprawiłem .
    Więc tak - rozkręciłem piec krok po kroku aby dostać się do wentylatora , przy okazji czyszcząc te elementy które widziałem że czyścił serwisant . trzeba się spokojnie przyjrzeć jak wyciągnąć wentylator . nie jest to trudne i zajęło mi to 15 min . okazało się że wirnik się nie kręci . rozkręciłem i w środku znalazłem pęknięty pierścień segera . dzięki niemu był odstęp wirnika od obudowy a bez niego sprężyna dociskała i się nie obracał . przy okazji wymieniłem łożyska . całość kosztowała mnie 15 zł a serwis z wentylator chciał coś koło 650 .

0
  • #4 22 Maj 2011 20:01
    omnixwp
    Poziom 17  

Goly 38 napisał:
    Ups . zapomniałem napisać że sam naprawiłem .
    Więc tak - rozkręciłem piec krok po kroku aby dostać się do wentylatora , przy okazji czyszcząc te elementy które widziałem że czyścił serwisant . trzeba się spokojnie przyjrzeć jak wyciągnąć wentylator . nie jest to trudne i zajęło mi to 15 min . okazało się że wirnik się nie kręci . rozkręciłem i w środku znalazłem pęknięty pierścień segera . dzięki niemu był odstęp wirnika od obudowy a bez niego sprężyna dociskała i się nie obracał . przy okazji wymieniłem łożyska . całość kosztowała mnie 15 zł a serwis z wentylator chciał coś koło 650 .

Nie wiem od kogo chciałeś kupić (w cenie złota) wentylator do kotła Immergas Eolo Mini. Wg cennika producenta właściwa cena to od 231,00 do 259,00 netto w zależności od wersji kotła E.M.

0