Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szlifierka kątowa Bosch GWS 2000 23J Problem z rozruchem.

07 Wrz 2010 08:20 4298 2
  • Poziom 10  
    Witam
    Zakupiłem na allegro używaną szlifierkę jak w temacie. Popracowała może 10 minut i niestety wyskoczył dość poważny defekt. Otóż szlifierka szarpie przy rozruchu i nie chce wyjść na nominalne obroty. Dodatkowo zauważyłem, że ogranicznik prądu rozruchowego rozgrzewa się w bardzo krótkim czasie do czerwoności. Powiem szczerze, że cała ta dalsza operacja związana z wysyłką szlifierki i oczekiwaniem na powrót jest dla mnie zabójczo długotrwała (szlifierka jest mi bardzo potrzebna). Oraz koszty wysyłki (50zl tam i z powrotem) Prosiłbym o poradę forumowiczów odnośnie naprawy.
    Co to może być i czy taki problem jest do naprawy w warunkach domowych czy niestety wymaga już większego doświadczenia w dziedzinie elektroniki i temacie szlifierek?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    1. Obejrzyj dokładnie wirnik jak radzi kolega, czy komutator nie jest zawęglony , należny również przemierzyć tę część, oraz cewki stojana.
    2. Jeżeli wyżej wymienione sprawne to połączyć bezpośrednio z pominięciem wyłącznika i całego rozruchu....
    Stwierdzisz teraz czy całość jest OK i czy wymagana jest wymiana czegoś poza silnikiem.
    Jeżeli widzisz ,że komutator wirnika jest czysty to możesz w zasadzie od razu wykonać p. 2
    Postępuj ostrożnie przy ewentualnym wyciąganiu szczotko trzymacza ponieważ druty od stojana są sztywne i łatwo ( jeżeli są przegrzana) możesz je złamać lub nadłamać i później iskrzenie, łuk elektryczny i połówka cewki do wymiany!!!!
    Ostatnio naprawiałem dwie takież- jedna miała rozruch , a druga pomimo ,że były podobne( jednak inne symbole) pracowała bez rozruchu. Obie miały takie same głowice, amortyzację- różnica była właśnie w rozruchu, więc może to pracować bez tego , chociaż nie ukrywam jest to potrzebne przy dużej mocy narzędzia.
    Sławek