Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic dcm tz2 wyświetlacz lcd

07 Wrz 2010 12:37 2281 8
  • Poziom 9  
    Od jakiegoś czasu w moim aparacie chwile po włączeniu pokazują się białe paski, które po paru chwilach zajmują cały ekran i cały świeci na biało. Zdjęcia robi normalnie, tyle ze nic nie widać na wyświetlaczu.
    Zepsuty jest sam wyświetlacz czy może coś innego?
  • OptexOptex
  • Poziom 32  
    Zdejmij tylną obudowę, akurat w tym modelu jest to łatwe, i sprawdź czy ten grubszy flex łączący LCD z elektroniką aparatu nie jest wyciągnięty z gniazda i czy zatrzask jest w porządku. Jeśli wszystko z połączeniami jest OK, to niestety LCD do wymiany.
  • OptexOptex
  • Poziom 9  
    połączenia są ok a więc czeka mnie kolejny wydatek :P dzięki za pomoc
  • Poziom 1  
    Witam!
    Mam podobny problem, jak wyżej. Mam aparat Sony DSC-T 900, dotykowy. Ostatnio upadł na ziemię i też mam różne paski, niepaski, ciemny ekran, czy coś, ale tylko część działa. Zdjęcia robi poprawnie wszystkie, wszystkie opcje działają, również te, gdzie ekran jest "zepsuty". Da się to jakoś naprawić? I żeby nic nie zepsuć, bo to dotykowe.
    Dzięki z góry za zaangażowanie się w problem.
    Pozdr,
    Sebek ;)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    Uszkodzony palnik, przetwornica lub sterowanie ale póki nie rozkręcisz wiedział nie będziesz. Potrzebny ci dawca elementów - szukaj na np. Allegro.
  • Poziom 14  
    Panowie , trudno jest udzielać porad nie mając sprzętu przed oczami. Zarówno w TZ2 jak i FZ2 nie są to typowe usterki. Jednak w TZ2 na 99% to wyświetlacz. W FZ2 myślę , że jest to palnik.