Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane Scenic - gdzie kupić przewód wspomagania?

07 Wrz 2010 13:14 5013 7
  • Poziom 8  
    Witam!

Czy orientuje się ktoś z kolegów, gdzie można kupić przewód wspomagania, który wychodzi od pompy wspomagania i jest z czujnikiem do Renault Megane Scenic z 97r., 1.6, 8V ? Na 40kilka sklepów, które obdzwoniłem - 30kilka odpowiedziało, że nie ma, a w autoryzowanym serwisie kosztuje aż 400zł.

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Tylko serwis albo używany, przy czym uważaj bo z reguły pogięty jest koniec przy przekładni (ciężko odkręcić więc się nie cackają tylko na siłę).
    pozdr
  • Poziom 8  
    Okazało się, że 400zł kosztuje przewód bez czujnika, a do mojego modelu auta potrzebny jest z czujnikiem, który w Renault kosztuje 750zł. Normalnie jaja jak berety..., żeby do tak starego auta kawałek jakiegoś przewodu tak drogo kosztował.
  • Poziom 39  
    A co się stało ze starym?
  • Poziom 30  
    Anonymous0 napisał:
    Okazało się, że 400zł kosztuje przewód bez czujnika, a do mojego modelu auta potrzebny jest z czujnikiem, który w Renault kosztuje 750zł. Normalnie jaja jak berety..., żeby do tak starego auta kawałek jakiegoś przewodu tak drogo kosztował.

Bez czujnika to chyba z miejscem na czujnik tyle że bez takowego fizycznie więc można przełożyć czujnik ze starego przewodu, chyba nie występują w tych autach w ogóle bez, ale mogę się mylić, w każdym razie ja się jeszcze nie spotkałem.
    pozdr
  • Poziom 8  
    Mechanik stwierdził, że przez stary przewód ucieka płyn od wspomagania. Niestety nie znalazłem jeszcze miejsca, gdzie można kupić taniej niż w salonie Renault takowy przewód. Podobno taki przewód można "wykuć", cokolwiek by to nie oznaczało (informacja od mechanika). Ale kogoś kto by to zrobił w swojej okolicy nie znalazłem.
  • Poziom 39  
    Można, tylko ze starego trzeba zachować środek, zrobią ci to w warsztacie gdzie dorabiają przewody do hydrauliki siłowej.( koparki itd.)
  • Poziom 8  
    W końcu znalazłem taki wąż za grosze. Polecam sprzedawcę z allegro "Renuwka_2005" - mają bardzo dużo wszelkich części do Renówek "od ręki".

P.S. Dzięki za chęć pomocy.