Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z podłaczeniem pilota do centralnego

luk198 07 Wrz 2010 13:32 2814 11
  • #1 07 Wrz 2010 13:32
    luk198
    Poziom 8  

Kupiłem niedawno sterownik centralnego zamka BX10 BX10 do swojego mesia w124 e230 z 91r. Próbowałem podłaczyć zgodnie ze schematami i niestety się nie udało salił się siłownik, wymieniłem go i próbowałem się wpiać przy pompie i tez nic z tego próbowałem wszystkiego i nic może przysłali mi złe schematy czy coś nie wiem. Posze kolegów o pomoc poniżej zamieszczam zdjecia schematów.
    Do pompy dochodza trzy przewody zielony niebieski i żółty.

Dodano po 3 [minuty]:

Kupiłem niedawno sterownik centralnego zamka BX10 BX10 do swojego mesia w124 e230 z 91r. Próbowałem podłaczyć zgodnie ze schematami i niestety się nie udało salił się siłownik, wymieniłem go i próbowałem się wpiać przy pompie i tez nic z tego próbowałem wszystkiego i nic może przysłali mi złe schematy czy coś nie wiem. Posze kolegów o pomoc poniżej zamieszczam zdjecia schematów.

0 11
  • #2 07 Wrz 2010 13:35
    luk198
    Poziom 8  

0
  • #3 07 Wrz 2010 17:05
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 07 Wrz 2010 21:45
    luk198
    Poziom 8  

Przedewszystkim dziękuje za odpowiedz.
    Mam kilka pytań:
    1 Słupek drzwi kierowcy to miedzy drzwiami a szyba czy miedzy dzrzwiami a drzwiami.
    2 Przewód zółto czarny czyli zasilanie, nie rozumiem tu "najlepiej osobny anie ten sam co zasila sterownik" czyli zasilanie centralki mam pociagnać z innego miejsca np z puszki bezpieczników tak?
    3 chciałbym podłaczyc także kierunkowskazy jeżeli jest to możliwe

0
  • #5 07 Wrz 2010 22:17
    ociz
    Moderator Samochody

Po przeczytaniu opisu kolegi Monter_CDRinfo moja matka już sobie z tym poradziła, a co dopiero taki "złota rączka".

0
  • #6 07 Wrz 2010 22:43
    patryk19024
    Poziom 9  

Kierunkowskazy możesz tez podłączyć jeżeli sterownik ma taką funkcję. Jeśli ma 1 przewód do kierunkowskazów to musisz go rozdzielić na 2 przewody na których musisz wpiąć (na każdym z tych przewodów) diodę np: najlepiej 5A najmniej 3A i. Nie musisz tego robić jak wepniesz się we włącznik awaryjnych. Jeżeli sterownik ma 2 przewody to masz problem z głowy wpinasz się bezpośrednio bez żadnych diód.

Dodano po 2 [minuty]:

Zapomniałem dodać: Te 2 przewody wpinasz w przełącznik kierunkowskazów na prawą i lewą stronę.

1
  • #7 07 Wrz 2010 22:48
    ociz
    Moderator Samochody

Z tym przełącznikiem awaryjnych trochę przesadziłeś, chyba że dołoży jakiś siłownik co go będzie naciskać. :D

0
  • #8 07 Wrz 2010 22:53
    patryk19024
    Poziom 9  

Dlaczego? przecież sterownik centralnego zamka podaje impuls elektryczny. Wystarczy wyjąć włącznik awaryjnych i go włączyć i sprawdzić na którym z przewodów podawany jest 12 V i tam się wpiąć.

0
  • #9 07 Wrz 2010 22:58
    ociz
    Moderator Samochody

Włącznik awaryjnych jak włączony to łączy razem obwody prawego i lewego kierunkowskazu, jak wyłączony to są osobno.
    Teraz już rozumiesz?

0
  • #10 11 Wrz 2010 19:04
    luk198
    Poziom 8  

Witam panowie
    podłonczyłem sterownik zgodnie z zaleceniami i nic. Przewocem sterujacym jest przewód niebieski jak otworze zamek to jest stały + a jak zamkne to -. Ustawiłem czas sygnału na 3.5s. Nie wiem co dalej ............

Dodano po 3 [minuty]:

Zapomniałem dodać ze z kluczyka chodzi ok zamyka się i otwiera bez poblemu. wydaje mi się ze centralka nie jest skonfigurowana z pilotem. posze o pomoc

0
  • #11 11 Wrz 2010 21:54
    Andiv
    Poziom 32  

Tak zgadza się, centralka nie jest skonfigurowana, z... twoimi umiejętnościami.

0
  • #12 14 Wrz 2010 20:52
    luk198
    Poziom 8  

Witam panowie podłaczyłem centralke wszystko git działa zostały mi tylko kierunki, a swoja droga to proste że aż mi głupio. Zastanawia mnie tylko po co te diody przy podłaczeniu pod kierunki przy podłaczeniu pod przełacznik awaryjnych ??

0