Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dymek ze sprżarki (z lodówki)

14 Sep 2004 23:17 1421 7
  • Level 10  
    Zrobiłem sobie taki mały kompresorek ze sprężarki (z lodówki).Po kilkunastu sekundach pracy z przewodu gdzie pompuje zaczyna lecieć dymek (tak jakby olej się palił) i zaczyna się grzać cała sprężarka. Pytanie czy czasem nie jest za mało oleju w sprężarce? ( a jak tak to ile tego oleju tam nalać, czy równo z otworem ssącym czy też troche poniżej ?)
  • Level 20  
    Czołem! .Oleju jest ok. 370 ml. tylko jaki czynnik R 12 -mineralny , R134a -estrowy , R 600a -mineralny (uwaga gaz palny!!!)
    pozdrawiam TFX
  • User removed account  
  • Level 19  
    Możliwe że nastapiło przebicie na uzwojeniach :| wtedy może płynąć przez nie zbyt duży prąd. Kiedyś rozbierałem taką sprężarkę tylko problem z jej złożeniem
  • Level 10  
    Sprężarke podłączyłem tak: wszystko co było zostawiłem na miejscu tylko wywaliłem przełącznik czasowy, coś w rodzaju cewki zostawiłem. Sprawdzałem poiom oleju jest ok.
  • User removed account  
  • Level 24  
    prawdopodobnie był to bezpiecznik termiczny który nagrzewał się i wyłączał sprężarkę i dla tego został usunięty,czyli sprężarka albo ma zwarcie lub jest zatarta, czyli na złom
  • Level 10  
    Spoko już wszystko wiem, dzisiaj sprężarke otworzyłem - spalone uzwojenia. Dzięki za pomoc.