Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Vaio PCG-8Y3M o karta graficzna GeForce 8400M GT

kaczymir 07 Wrz 2010 17:01 10665 14
  • #1 07 Wrz 2010 17:01
    kaczymir
    Poziom 2  

Witam,
    Posiadam laptopa Sony Vaio PCG-8Y3M, karte graficzna NVidia GeForce 8400M GT i Windows Vista 32 bit.
    Ostatnio podczas użytkowania ekran zrobil sie czarny, po czym wszystko wrocilo do normy i pojawil sie komunikat, ze byly problemy ze sterownikiem ekranu ale problem sam sie naprawil. Powtorzylo sie to pare razy, potem juz przestal sie "sam naprawiac" :P Wyglada to teraz mniej wiecej tak, ze gdy wlaczam laptopa, pojawia sie ekran startowy vaio, znieksztalcony zielonymi i bialymi paskami, nastepny ekran 'dosowy' nie jest widoczny, pojawiaja sie jedynie jakies kropki, (jednak po wcisnieciu F1 pojawia sie normalne dosowe menu), nastepnie jest pasek ladowania windowsa, po czym nastepuje crash, ekran jest czarny i nie ma oznak zycia. Probowalem w trybie awaryjnym zainstalowac zarowno nowsze, jak i starsze sterowniki, ze strony nvidii, vaio, innych stron - ciagle to samo. Teraz jade na podstawowych sterach VGA i na nich wszystko dziala, jednak potrzebuje wydajnej karty graficznej do robienia projektow. Bylbym wdzieczny gdyby ktos byl w stanie pomoc mi rozwiazac ten problem.

0 14
  • #2 07 Wrz 2010 18:08
    foldback
    Poziom 29  

Uszkodzony chip graficzny. Wymiana chipu graficznego na nowy w serwisie zajmującym się naprawami BGA laptopów. Odradzam eksperymenty typu wygrzewanie, reballing jest nie skuteczny w przypadku tych kości, ponieważ posiadają one wadę fabryczną jak wszystkie układy GF serii 6 – 8 z przed 2009r.

0
  • #3 07 Wrz 2010 18:20
    kaczymir
    Poziom 2  

Dziekuje za odpowiedz.
    Czy moglbys przyblizyc mi koszty takiej naprawy w zaokragleniu oraz ile by to moglo serwisantom zajac?

1
  • #4 01 Paź 2010 09:12
    jey
    Poziom 2  

Witam wszystkich,
    odświeżę troszkę temat, miałem dokładnie taki sam problem, płyta trafiła do serwisu i goście coś tam poprawili i płyta ruszyła tyle że strasznie się grzeje GPU <110 stopni po starcie windowsa. Na logikę wychodzi że uszkodzony jest układ graficzny i teraz moje pytanie: Jaka jest cena i gdzie można kupić takiego chipa? Czy są jakieś zamienniki wolne od wady fabrycznej, sama nvidia się przyznała do błędu w tych układach.

0
  • #5 07 Paź 2010 20:00
    pietia_goras
    Poziom 1  

kaczymir napisał:
    Witam,
    Ostatnio podczas użytkowania ekran zrobil sie czarny, po czym wszystko wrocilo do normy i pojawil sie komunikat, ze byly problemy ze sterownikiem ekranu ale problem sam sie naprawil. Powtorzylo sie to pare razy, potem juz przestal sie "sam naprawiac" :P Wyglada to teraz mniej wiecej tak, ze gdy wlaczam laptopa, pojawia sie ekran startowy vaio, znieksztalcony zielonymi i bialymi paskami, nastepny ekran 'dosowy' nie jest widoczny, pojawiaja sie jedynie jakies kropki, (jednak po wcisnieciu F1 pojawia sie normalne dosowe menu), nastepnie jest pasek ladowania windowsa, po czym nastepuje crash, ekran jest czarny i nie ma oznak zycia. Probowalem w trybie awaryjnym zainstalowac zarowno nowsze, jak i starsze sterowniki, ze strony nvidii, vaio, innych stron - ciagle to samo. Teraz jade na podstawowych sterach VGA i na nich wszystko dziala, jednak potrzebuje wydajnej karty graficznej do robienia projektow. Bylbym wdzieczny gdyby ktos byl w stanie pomoc mi rozwiazac ten problem.

Od 2 dni mam to samo :-( Czasami działa, choć obraz nie jest czysty (paski), i chip graficzny nie jest prawidłowo rozpoznany. A czasem blu screen co chwila i nie działa wcale.
    Czy rozwiązałeś jakoś ten problem? Zaczynam szukać serwisu, choć niepokoi mnie odpowiedź o konieczności wymiany chipa i nieskuteczności napraw - póki co wszystkie serwisy oferują reballing.

0
  • #6 08 Paź 2010 18:09
    foldback
    Poziom 29  

Cytat:
    Od 2 dni mam to samo :-( Czasami działa, choć obraz nie jest czysty (paski), i chip graficzny nie jest prawidłowo rozpoznany. A czasem blu screen co chwila i nie działa wcale.
    Czy rozwiązałeś jakoś ten problem? Zaczynam szukać serwisu, choć niepokoi mnie odpowiedź o konieczności wymiany chipa i nieskuteczności napraw - póki co wszystkie serwisy oferują reballing.

Do wymiany chip na nowy +09 tylko po takiej naprawie laptop będzie działał dłuższy czas.
    Laptopa należy oddać do dobrego serwisu. Przy naprawie wybrać opcję z wymianą chipu graficznego na nowy +09. Zwróć uwagę na okres gwarancji brak gwarancji lub gwarancja do 3 miesięcy to reballing i w przypadku takiej naprawy będzie ona nie skuteczna.
    Serwisy, które wymieniają wadliwe chipy Nvidii dają przeważnie gwarancję ok. 5 miesięcy lub dłuższą (jednak taka naprawa będzie trochę droższa, bo układy są trudno dostępne, koszt naprawy ok. 380-450 zł)

0
  • #7 08 Paź 2010 18:45
    Pocinas
    Poziom 17  

Równiez podzielam opinie "foldback" i zdadzam sie z nim w 100%

Tylko i wylacznie CHIP NOWY na +09 Czyli CHIP wyprodukowany mnniej wiecej po połowie 2009 roku i da efekt, owszem mozna zrobic wygrzanie lub rebaling, jest to tansza opcja ale na dluga mete nie efektowana, no chyba ze chcesz sie lapsa pozbyc i tanim kosztem naprawic to wygrzanie ewentualnie rebaling mozna spróbowac

Chipy NVIDII 8400M i 8600M GT to wadliwe serie chipów (te ktore były produkowane do 2009 roku) same w sobie nie wazne czy bys mial lapsa Acer, FJ, czy DELL jak nie Sony, poprostu one sa wadliwe i tyle. A ze przechulalo tyle czasu..? CHIPY sa wadliwe i sie bardzo grzeja w efekcie czego przy gorszym chlodzeniu lapsa szybciej pady sie odklejaja od CHIPA i potem sa BUGI, artyfakty, a dość częstą usterką jest ze ekran jest podzielony na 6 czesci i takie tam inne cyrki. No a co do Dostepnosci CHIPA.... no latwo nie jest ale widzialem kilka ofert w necie z róznych firm ze jednak mozna kupic, ale trzeba uwazac bo sporo z nich wlasnie to stare wadliwe CHIPY

0
  • #8 09 Paź 2010 13:38
    Bartusjusz
    Poziom 24  

Pocinas
    no chyba ze chcesz sie lapsa pozbyc i tanim kosztem naprawic to wygrzanie ewentualnie rebaling mozna spróbowac

Oszustwo popieramy?!

0
  • #9 09 Paź 2010 13:41
    Pocinas
    Poziom 17  

Nie no jasne ze nie popieramy, ale moze osoba ta ma na oku i tak cos inneego, nowszego, a inwestycja dla niego ta jest nie oplacalna. Zreszta lapsika mozna zawsze tez sprzedac w stanie takim jakim jest teraz, czyli uszkodozny/niesprawny..

0
  • #10 18 Lis 2010 20:13
    gralcon
    Poziom 10  

APPLE I DELL wymieniają karty po gwarancji...ja mam niestety taki sam problem z laptopem HP ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnej informacji...
    na temat darmowej wymiany :)

http://www.notebookcheck.pl/Nowinka.1030+M59058d29e45.0.html

W lipcu 2008, NVIDIA publicznie przyznał, wyższy niż zwykle wskaźnik awaryjności niektórych procesorów graficznych z ich powodu wady opakowań. W tym samym czasie, NVIDIA zapewnia, że komputery Apple Mac z procesorami graficznymi te nie zostały naruszone. Jednakże, po zbadaniu doprowadziło Apple, Apple stwierdził, że niektóre komputery MacBook Pro z NVIDIA GeForce 8600M GT procesor graficzny może być ograniczona. Jeśli procesor graficzny NVIDIA w komputerze MacBook Pro nie, lub nie w ciągu czterech lat od daty zakupu, naprawa zostanie wykonana nieodpłatnie, nawet jeśli komputer MacBook Pro jest już na gwarancji.

Na co zwrócić uwagę:

* Zniekształcony lub kodowany wideo na ekranie komputera
    * Brak obrazu na ekranie komputera (lub monitora zewnętrznego), nawet jeśli komputer jest włączony

Konkretne produkty, których dotyczy:

* MacBook Pro 15-calowy i 17-calowe modele z NVIDIA GeForce 8600M GT procesorów graficznych
    MacBook o Pro (17-calowy, 2,4 GHz)
    MacBook o Pro (15-calowy, 2.4/2.2GHz)
    o MacBook Pro (Early 2008)
    * Komputery te zostały wyprodukowane między majem 2007 do września 2008

Dotyczy produktów

MacBook Pro, modele z NVIDIA 8600M GT Procesor graficzny GeForce
    Rozdzielczość

Jeśli MacBook Pro wystawia żadnego z wyżej wymienionych objawów, należy zgłosić się do Apple Retail Store lub autoryzowanego serwisu Apple (AASP) do oceny, lub zadzwonić do najbliższego Apple Contact Center. Przed wizytą w Genius Bar w Apple Retail Store, należy dokonać rezerwacji (dostępna tylko w niektórych krajach).

Apple wydaje refundacji dla klientów, którzy zapłacili za naprawy związane z tą kwestią. Prosimy o kontakt z Apple szczegółowe informacje dotyczące procesu zwrotu pieniędzy.

Uwaga: Jeśli komputer MacBook Pro nie ma żadnych z tych objawów, nie należy skontaktować się z Apple.

0
  • #13 18 Lis 2010 23:07
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 18 Gru 2010 15:09
    duken
    Poziom 10  

mam Benq R56 z grafika Nvidi 8400M kupiłem go we wrześnie 2008 i w listopadzie 2010 padła mi grafika (dziecko oglądało bajkę na youtube na pełnym ekranie nagle obraz się zawiesił, nacisnąłem "ESC" i laptop zaczął piszczeć i na nic nie reagował)

musiałem przytrzymać przycisk wyłącznika żeby laptop się wyłączył a następnie włączając na ekranie mam tylko szary obraz podzielony na 3 wiersze i w każdym jest mnóstwo cienkich pionowych kolorowych kresek które powoli ustępują i ekran jest ciemnoszary

podłączyłem do laptopa monitor zewnętrzny i na monitorze pojawia się obraz i można nawet uruchomić Windowsa i używać laptopa ale tylko w trybie awaryjnym (w normalnym się restartuje).

napisałem do Benq, ciekawe co mi odpowiedzą na temat wymiany w ramach rękojmi pogwarancyjnej grafiki ze względu na wadę fabryczną?

-----------------------------------------------------------------------
    na moje zapytanie do firmy BENQ o możliwość naprawy w ramach rękojmi pogwarancyjnej z uwagi na wadę fabryczną (3 miesiące po gwarancji) otrzymałem tako oto odpowiedź:

Witam,

Naprawa pogwarancyjna odpłatna wiązałaby się z wymianą płyty bazowej- koszt takiej usługi to około 800zł brutto.

Pozdrawiamy

Lidia Janiak
    Autoryzowany Serwis BenQ w Polsce
    LetMeRepair Poland sp. z o. o.
    ul. Częstochowska 140
    62 – 800 Kalisz
    0801551251
    0627667771
    ---------------------------------------------
    Wykonałem do nich telefon i Pani uprzejmie mi wyjaśniła że po gwarancji to tylko odpłatnie, nic nie jest jej wiadomo żeby mieli mieli wydłużyć gwarancje na grafikę (podałem przykład firmy dell) i że ona nie jest osobą która o tym decyduje.

może trzeba napisać do marketingu firmy Benq ?? i zapytać się o ich stanowisko w sprawie ich laptopów z ukryta wada fabryczną?w dniu 2010-12-22 wysłałem zapytanie o oficjalne stanowisko firmy BENQ w sprawie napraw pogwarancyjnych komputerów z ukryta wada fabryczną

0
  • #15 31 Mar 2012 22:54
    dariuszjfds
    Poziom 10  

Posiadam VGN-AR71J z tą nieszczęsną kartą 8400GT.
    Problemy te same jak opisywane w pierwszym poście.
    Problem pojawił się pierwszy raz tydzień temu.
    Czy wiadomo kto może to naprawić?
    Dziękuje za odpowiedź.

Moderowany przez fortronik:

3.1.19. (13) Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.

0