Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Witam pytanie o sterowanie silniki krokowego

Adrian_C 07 Wrz 2010 17:22 1130 6
  • #1 07 Wrz 2010 17:22
    Adrian_C
    Poziom 17  

Cześć chciał bym się dowiedzieć coś o tych silnikach i czy można czymś je sterować np. dźwięk lub jakiś program wgrany itp. Nie wiem na jakie napięcie są idt. Maja 6 kabli to chyba bipolarny
    Nie interesuje mnie sterowanie przez kompa *

PS.przepraszam jeśli to złe miejsce ale to Mój pierwszy post
    Witam pytanie o sterowanie silniki krokowego Witam pytanie o sterowanie silniki krokowego Witam pytanie o sterowanie silniki krokowego Witam pytanie o sterowanie silniki krokowego Witam pytanie o sterowanie silniki krokowego

0 6
  • #2 07 Wrz 2010 18:50
    bogdan_p
    Poziom 39  

Silniki z 6 przewodami to unipolarne , można je zasilać w układzie silnika bipolarnego , proponuje zacząć od tego tematu , napisz konkretnie jakie ma być zastosowanie tych silników , dane może uda Ci się znaleźć zaczynając od strony producenta silnika , najprościej to sprawdzić napięcie pracy urządzenia z jakich zostały wymontowane , myślę że z starych drukarek .

0
  • #3 07 Wrz 2010 21:03
    Adrian_C
    Poziom 17  

Myślałem nad małą głowicą ruchomą tzn taka tylko do domu żeby np ok 10diod było światłem bez żadnych galv itp tylko taka prosta i jak najprostszy sterownik do tego

PS. Dzięki za zainteresowanie

0
  • #5 07 Wrz 2010 21:49
    Adrian_C
    Poziom 17  

Chcę żeby była ta głowica bo daje fajny efekt jak się rusza Witam pytanie o sterowanie silniki krokowego
    Chodzi mi min. o takie coś

0
  • #6 07 Wrz 2010 22:40
    bogdan_p
    Poziom 39  

Pomijam na razie sterowanie i elektronikę jesteś w stanie zrobić to mechanicznie oczywiście przy założenie że w obu płaszczyznach kąt jest ograniczony , aby miało to dać jakiś efekt silniki muszą pracować z określoną sekwencją . Tak więc pozostaje jedynie mikrokontroler i własny program , podobnie gdybyś zastosował do sterowania PC sterownik owszem może być analogowy ale pozostaje napisanie własnego programu sterującego ....... dasz radę to wszystko zrobić samodzielnie ?
    Od razu muszę Cię zmartwić nie znajdziesz żadnego gotowca z takim rozwiązaniem .

0
  • #7 08 Wrz 2010 19:39
    Adrian_C
    Poziom 17  

Mechanicznie dam rade gorzej z programem, ale myślę ze ktoś z forum pomoże mi z programem

0