Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Candy cdi 45 nie świecą diody

krychu1995 07 Wrz 2010 19:13 5246 6
  • #1 07 Wrz 2010 19:13
    krychu1995
    Poziom 2  

Witam mam problem z moją zmywarka candy cedi 45 otóż załącyłem ja na noc.
    Słyszałem jak się załączyła. Rano po otwarciu drzwi nie świecą żadne przyciski i zostało troche wody w zmywarce. Zmywarka nie reaguje kiedy próbuje ją uruchomić tak jakby była odłączona z prądu.

Błagam pomóżcie bo nie nawidzę zmywać ręcznie
    Z góry dzięki :)

Krzychu

0 6
  • #2 08 Wrz 2010 19:14
    adamkaplon
    Poziom 12  

może bezpiecznik wywalił, wygląda na coś z prądem - gniazdko, wtyczka itd. najpierw to sprawdź

0
  • #3 08 Wrz 2010 21:28
    datura
    Poziom 9  

Witam.Jeżeli jest to zmywarka z ukrytym panelem sterowania,to musisz odkręcić 6 wkrętów wewnątrz drzwi i zdjąć panel sterowania wyłączając ją wcześniej z prądu.
    Na płytce sterującej jest bezpiecznik ukryty pod zielonym albo niebieskim kapturkiem.Zwykły szklany topikowy.Powinieneś go wymienić i po skręceniu wystartować.Problem nie jest bez przyczyny.Prawdopodobnie będzie jeszcze coś.
    O efektach napisz.Pozdrawiam.

0
  • #4 09 Wrz 2010 18:25
    krychu1995
    Poziom 2  

Zaraz to sprawdzę

Dodano po 2 [godziny] 34 [minuty]:

Tak pomogło wymieniłem bezpiecznik i zmywarka świeciła ale po właczeniu zmywarki znowu poszedł więc trzeba znaleźć przyczyne.

Bardzo dziękuje za pomoc

0
  • #5 09 Wrz 2010 21:29
    datura
    Poziom 9  

Witam.Przepraszam nie mogłem wcześniej przeczytać poczty.Tak jak wczoraj wspominałem przyczyna tkwi głębiej;to znaczy że wywalanie bezpiecznika jest spowodowane najprawdopodobniej jedną z podanych niżej przyczyną:
    1-uszkodzona pompa myjąca(spalone uzwojenie.zablokowana turbina) uszkodzenie drogi około 500 PLn
    2-uszkodzone uzwojenie lub zablokowana pompka spustowa cena przystępna.
    3- uszkodzona grzałka.
    Jest problem bo nie wiem czy był wyciek wody,gdyż w tym przypadku zadziałała blokada zmywarki znajdująca się w misce na samym spodzie zmyw.Pozatym jestem ciekawy czy wyświetlał się kod błędu serwisowego na wyświetlaczu i jaki.Po tych informacjach spróbuje pomóc.Pozdrawiam Staszek.

0
  • #7 17 Wrz 2014 00:43
    mate00sh
    Poziom 1  

Przepraszam, ze odkopuję temat, ale właśnie wystapił u mnie identyczny problem i w zwiazku z tym mam pytanie - czy samodzielnie jestem w stanie sprawdzić co konkretnie nawalilo? Tydzien temu Candy CDI45 podczas zmywania zaczęła piszczeć. Po przeczytaniu podpowiedzi na forum wyciągnąłem ją z zabudowy i przechylając wylałem z podstawy około szklankę wody. Po tym zabiegu ozdrowiała. Do dziś zrobiła już około 10 myć i wyglądało to ok. Niestety dziś minutę po uruchomieniu wywaliła bezpiecznik. Próbowałem kilka razy i za każdym wywala go w tym samym momencie - podczas pracy pompy. Czy jest możliwość abym samodzielnie znalazł przyczynę, czy lepiej wezwaç specjalistę. A moze od razu szukać nowej?
    Z góry dziękuję
    Mateusz

0