Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

aparat cyfrowy canon szybkie zdjęcie

15 Wrz 2004 00:16 1551 2
 • Poziom 10  
  Mam problem
  Potrzebuje na sygnał z procesora zrobić zdjęcie (szybko)
  Mam do dyspozycji aparat canon G5

  Na początek skopiowałem transmisję w podczerwieni z standardowego pilota do aparatu canon

  Niestety wysłanie takiej transmisji nawet przy ustawieniach manualnych (przesłona, czas i ostrość) gdzie aparat nie powinien już nic nastawiać powoduje wykonanie zdjęcia dopiero po 0,7 sek. od rozpoczęcia transmisji
  Sygnał w podczerwieni jest dość skomplikowany, ale trwa niecałe 60 ms

  Czy można naprzykład przy pomocy sygnałów w podczerwieni zatrzymać nastawy aparatu (tak jak to się dzieje przy częściowym wciśnięciu migawki) a następnie kolejnym sygnałem wykonać szybkie zdjęcie (dociskając migawkę)

  Podczas sterowania z komp. PC po USB jest jeszcze gorzej, ponieważ nie można nastawić ostrości i aparat przy wykonywaniu zdjęcia nastawia ją sam, co daje znacznie dłuższy czas.

  Czy może jest inny sposób na wykonanie szybkich zdjęć w czasie reakcji około 30ms bez rozbierania aparatu?
 • Poziom 27  
  niestety - czas reakcji aparatu nie jest uzależniony od automatyki (ostrości czy ekspozycji). Opóźnienie wynika z faktu cyfrowej rejestracji obrazu. Przypuszczam, że opóźnienie jest potrzebne w celu przygotowania matrycy do rejestracji i niestety nie da się tego ominąć. Jest to duża wada cyfrówek, że nie potrafią reagować błyskawicznie (w odróżnieniu od najprostszych nawet aparatów analogowych). Najlepsze cyfrówki z tego co mi wiadomo schodzą z czasem opóźnienia poniżej 50ms.
  Aha - nie jestem pewien, czy zasada ta również dotyczy lustrzanek cyfrowych.
 • Poziom 27  
  Nie znam się na tych nowych cyfrówkach ale jeśli jest możliwość podłączenia do aparatu czegoś, co spełnia zadanie tzw. "wężyka spustowego" to ja bym się właśnie tam podłączył. W mojej minolcie Dynax 505 Si jest takie gniazdko do podłączenia elektronicznego wężyka.
  W Twoim aparacie jest możliwość sterowania z komputera przez USB więc może tą drogą należałoby pójść.