Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Finalizacja prac nad stroną internetową?

charli_27 07 Wrz 2010 21:54 7272 3
  • #1 07 Wrz 2010 21:54
    charli_27
    Poziom 13  

Witam,

Chciałbym Was poprosić o poradę. Zleciłem zaprojektowanie i stworzenie strony internetowej. Umówiłem się z projektantem na umowę dżentelmeńską. Zastanawiam się teraz jak sfinalizować zakończenie prac .... co i w jakiej formie powinienem dostać od osoby która zrobiła mi stronę? Potem tą stronę chciałbym używać do celów komercyjnych.
    Czy ktoś mógłby mi podesłać kilka propozycji :)

Pozdrawiam :)

0 3
  • #2 15 Paź 2010 13:09
    bastard79
    Poziom 10  

umowa dżentelmeńska :)

generalnie powinieneś otrzymać niezakodowane źródło strony, użyte obrazki wraz z licencją i potwierdzeniem zakupu, powinieneś mieć prawo do dowolnego korzystania,modyfikowania i co tam będziesz chciał jeszcze robić ze swoją stroną.

osoba która ci to robiła również może ci to wszystko zapewnić drogą dżentelmeńską, nie wiadomo jednak jak na to spojrzą osoby trzecie które np. będą sobie rościć prawa do zdjęć, tekstów itp.

0
  • #3 17 Paź 2010 12:42
    km4
    Poziom 17  

Powinieneś mieć prawa autorskie do wszystkich materiałów zawartych na stronie aby nikt później Tobie nie zarzucił kradzieży prac, itp.
    Lepiej mieć pokwitowanie, że koleś odsprzedaje Ci te prawa.

Co do zapłaty. Możesz się z nim ugadać, że wpłacisz 50% kasy za za pierwszą część i drugie 50% jeśli dośle Ci resztę czyli całość.

0
  • #4 23 Lis 2010 19:35
    Kempas
    Poziom 16  

Lub niech poda źródło tych że stron/materiałów wówczas sam określisz czy możesz je wykorzystać w celach komercyjnych. Jeżeli sam je tworzy bądź fotografuje to będzie to więcej kosztować zapewne :)

0
  Szukaj w 5mln produktów