Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka do 400pln. Jaką kupić?

07 Wrz 2010 22:26 4370 14
  • Specjalista - Instalacje Elektryczne
    Witam.
    Przymierzam się do zakupu wiertarki/młotowiertarki z udarem. Cena jaką chciałbym przeznaczyć na nią to ok. 400pln, możliwe że troszkę w górę. Urządzenie ma być przeznaczone do prac domowych - budowa.
    Interesuje mnie tutaj możliwość zarówno wiercenie w betonie z udarem, wiercenie w stali, kłucie młotem w betonie poprzez zastosowanie łopatki lub szpilki.

Co byście mi drodzy koledzy doradzili w tej cenie? Jaką sprawdzoną wiertarkę/młotowiertarkę mogli byście mi poradzić?

Wiadomo, cena jedno, jakość drugie. Owe czynniki nigdy nie są współmierne ale chciałbym kupić coś dobrego i sprawdzonego.
    Pozdrawiam: JohnySpZOO
  • Poziom 42  
    Pewnie w tej cenie nie kupisz, ale ja sobie od lat bardzo chwalę Metabo. Jeśli masz na myśli budowę, to może jednak warto zainwestować w sprzęt o dobrej jakości.
  • Poziom 28  
    yogi009 napisał:
    Pewnie w tej cenie nie kupisz, ale ja sobie od lat bardzo chwalę Metabo. Jeśli masz na myśli budowę, to może jednak warto zainwestować w sprzęt o dobrej jakości.

Czy mógłbyś wymienić konkretny model. Jak wygląda sprawa serwisu ?
  • Poziom 15  
    Witam

Cos z niższej pulki niż Metabo, polecam Bosch włomowiertarka jakąś GBH kułem i wierciłem taka w bloku starego budownictwa, wchodziła jak w masło. Co do serwisu nie mam pojęcia brat ja ma i żyje po dziś dzień. Cenowo jakieś 200 możne 300 zł musisz dołożyć.
  • Poziom 22  
    Do celów budowlanych i wiercenia w betonie, podkuwania itd należy wybrać wiertarkę z udarem elektro-pneumatycznym.
    Do wiercenia (ściśle) wybrałbym modele , nawet te starsze z drugiej ręki, z AEG ( dobrze by było żeby znaleźć z symbolem "2E") .
    Oba zakupy możną zrobić bez problemu w wyznaczonych granicach kosztów, z tym że włomowiertarka nie będzie renomowanej firmy, lub będzie używana..
    Sławek
  • Poziom 33  
    Ja równiez polecam Bosch GBH, nie używam co prawda za często, ale sprawdziła się w trudnych warunkach. No i 3 lata gwarancji.
    400zl to troche mało na trwały sprzęt.

Jeszcze na marginesie, widziałem ostatnio jak jeden roztargniony robotnik przejechał kołem auta osobowego po tej wiertarce (była w walizce). Walizka i wiertarka cała.
  • Specjalista - Instalacje Elektryczne
    Co powiecie o: MŁOTOWIERTARKA BOSCH GBH 2-18 RE PROFESSIONAL
    Cytat:
    OPIS TECHNICZNY
    siła udaru - 1,7J
    moc silnika - 550W
    prędkość obrotowa - 450-1550 min-1
    liczba udarów - 0-3960 /min-1
    waga - 1,9kg
    wymiary dł./wys. - 316/191mm
    średnica wiercenia w betonie wiertłami krętymi SDS-plus - 4-18mm
    zalecany zakres wierceń - 4-10mm
    maks. średnica wiercenia w betonie - 18mm
    maks. średnica wiercenia w stali (przy użyciu uchwytu wiertarskiego) - 13mm
    maks. średnica wiercenia w drewnie (przy użyciu uchwytu wiertarskiego) - 30mm

Cena na allegro waha się w granicach 400pln. Opłacało by się coś takiego kupić?

Ewentualnie czy opłacało by się kupić jakąś używkę w podobnej cenie z wyższej półki w dobrym stanie?
    Np. BOSCH GBH 3-28E, MŁOT UDAROWO-OBROTOWY KLASY 3Kg SYSTEM SDS-PLUS
    Cytat:

Dane techniczne:
    - Wydajność nominalna: 720 W
    - Energia udarowa: 0 – 3,3 J
    - Moc wyjściowa: 400 W
    - Liczba udarów przy nominalnej prędkości obrotowej: 0 – 4.000 min-1
    - Nominalna prędkość obrotowa: 0 – 800 min-1
    - Ciężar: 3,3 kg
    - System montażu narzędzi: SDS-plus
    - Średnica wiercenia wiertłami do młotów w betonie: 4 – 28 mm
    - Optymalny zakres wiercenia wiertłami do młotów w betonie: 8 – 18 mm
    - Maks. średnica wiercenia w murze koronkami wiertniczymi: 80 mm
    - Maks. średnica wiercenia w stali: 13 mm
    - Maks. średnica wiercenia w drewnie: 30 mm

Co o tym sądzicie?
  • Poziom 22  
    1. Wiertarka pierwsza nowa kosztuje od 400 do 600zł, a druga ok 1200zł.
    2. Wiertarki różnią się zasadniczo konstrukcja i przeznaczeniem. Pierwsza jest lekka i w zasadzie skierowana do prac montażowych z wierceniem i podkuwaniem, druga ma większa moc i można ja stosować w cięższych pracach budowlano remontowych.
    Określ sam co będziesz nią robił, uzależnij decyzję od potrzeb.
    Obejrzyj Kressy i AEG i... Eurotec, Einhell- nowe
    pozdrawiam Slawek
  • Moderator Elektrotechnika
    Dobrze sprawdzały się GBH 2-24 DSR, GBH 3 też dobry wybór.Odradzam Euroteca i Einhella z uwagi na brak serwisu ,dostępu do części i rysunków złożeniowych-zresztą są to typowe chińczyki na które nie warto wydawać pieniędzy.
  • Poziom 42  
    Pamiętam, że niebieski Bosch dwa razy nam zapłonął, kiedy kładliśmy dużą ilość małych kołków (chyba 7mm). Stąd wyszła ta Metabo, dale ją polecam, nie udało się nam jej zajeździć na niczym.
  • Poziom 15  
    Cześć. Polecam Ci niebieskiego Boscha lub Makitę. Teraz Bosch wprowadził fajną maszynę GBH2-20 w niezłej cenie i z podkuwaniem.
  • Poziom 16  
    Do potrzeb domowych Skil Masters wystarczy.
  • Poziom 11  
    Może należy oddzielić prace domowe a budowa. Do prac domowych wystarczy z marketu i komplet wierteł widiowych od np Φ4 do Φ10 i pięć otworów pod obrazek wywiercisz. A jeśli chodzi o budowę to "pneumatyk" z funkcjami; wiercenie, wiercenie z udarem i podkuwaniem - nie mylić z kuciem! Boch- GBH 2-26, Metabo BhE 6028..., Hitachi DH 24 PC3 serwisy mają dobre, gorzej jest z innymi. Bo do kucia są trochę powyżej 3 kg. A za 400 zł? szkoda pieniędzy-jak sama nazwa wskazuje wiertarka ma "wiercić"- uchwytu szkoda, a młoto-wiertarka to .....
  • Poziom 16  
    Ostatnio znajomy chwalił młotowiertarkę Graphite. Twierdził, że za te pieniądze jest lepsza jak Einhell czy Kinzo, które również posiada. Robi remont domu więc lekko nie mają.
  • Poziom 16  
    Za 400 złotych można także kupić dwie młotowiertarki Einhell Global. Jak się jedna zepsuje to będzie dawcą części dla drugiej.