Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[PC] wzmacniacz 5.1 z wejściem cyfrowym optycznym

mleczakm 07 Wrz 2010 22:43 6153 19
  • #1 07 Wrz 2010 22:43
    mleczakm
    Poziom 19  

Witam!

Posiadam kartę dźwiękową z optycznym wyjściem cyfrowym. Chciałbym dobrze nagłośnić swój pokój - jest niemały, 6x6. Zależy mi TYLKO na 5.1, stereo w ogóle mnie nie interesuje - wieżę mam oddzielnie, tylko tam chcę słuchać radia. Teraz mam beznadziejne mini-głośniczki creativa i też wystarczy, ale do projektora - już trochę nie pasują, będą za słabe do kina. Posiadam w tej chwili nieużywany amplituner z dvd Koda dra-660 z zestawem głośników sub + cen + 2x fronty, lecz chyba na nic mi się nie przyda - nie mam jak go połączyć ze źródłem dźwięku, czyli komputerem. Głośniczki bym wykorzystał (yamahy są :) ).

Jakiego amplitunera/wzmacniacza mam szukać? Czy MC Voice 550Si spełni moje oczekiwania?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jestem cały czas przy komputerze, będę odpowiadał natychmiastowo.

Nie mam potrzeby posiadania jakiegoś wybitnego sprzętu, mogę (ostatecznie, bo to jednak troche roboty a czasu mało) spróbować kupić jakiegoś Kit'a i go poskładać... Ale - jeśli efekt miał być mizerny, a roboty dużo, to raczej mnie to nie interesuje.

Dodam, że główne założenie to minimalny wydatek kasy.

0 19
  • #2 07 Wrz 2010 23:05
    Pablo1964
    Moderator

Zapomnij o McVoice. W jakim pomieszczeniu ma grać sprzęt i jaki budżet chcesz na niego przeznaczyć?

0
  • #3 07 Wrz 2010 23:12
    mleczakm
    Poziom 19  

W dużym, 6x6 na poddaszu, ale nie planuję mocniejszych głośników niż 30W. I proszę mnie nie przekonywać - do kina domowego po prostu musi wystarczyć, na słuchanie muzyki jest zupełnie inny sprzęt.

Budżet - zależy. Na razie mam ok 300, ale mogę wydać 500 - tylko na razie sam nic nie znalazłem. :)

Fronty mógłbym dać ciut mocniejsze, ale nie więcej - nie chcę mieć za dużo głośników w pokoju :). W dodatku, mówię, mam 6 wat RMS Creative i było OK, więc teraz nie planuję po 100W/front.

Od razu dodam - Karta dźwiękowa SoundBlaster Audigy 2 ZS Notebook i lepszej nie będzie :)

0
  • Pomocny post
    #4 07 Wrz 2010 23:22
    Pablo1964
    Moderator

Rozejrzyj się za markowym amplitunerem z drugiej ręki. Ważne, żeby był wyposażony w dekodery DD i dts.

0
  • #5 07 Wrz 2010 23:25
    mleczakm
    Poziom 19  

Dzięki, rozejrzę się.

Właśnie oglądam amplitunery 5.1, faktycznie, większość (wszystkie???) mają wejście optyczne, tylko nikt o tym nie pisze, dlatego nic nie znalazłem. Czy CAT to już firma, czy jeszcze nie? Bo że Denon, Marantz itd to dobre firmy to wiem, sam mam ampli Onkyo (ale stare i kiepskie, 70 zł za nie dałem), ale np Eltax, Bench - to nieznane mi nazwy. Domyślam się, że budżetowe produkty w większości są kiepskie bez względu na markę, ale cały swój sprzęt pomimo niskiej ceny - mam japoński i myślę, że to jedna z jego głównych zalet.

0
  • Pomocny post
    #6 08 Wrz 2010 09:11
    Pablo1964
    Moderator

Nigdy nie słyszałem amplitunera CAT w akcji więc nie mogę ocenić ale byłbym ostrożny. Wejście optyczne jest standardem, raczej każdy współczesny amplituner KD będzie w nie wyposażony. Pamiętaj o dekoderach. W kinie dobrze sprawdzają się amplitunery Yamahy, nawet niskie modele.

0
  • #7 19 Wrz 2010 00:04
    mleczakm
    Poziom 19  

Witam ponownie!
    jestem, można by rzec, po wnikliwych obserwacjach rynku, zaraz pozbywam się swoich creativów i będę potrzebował jakiegoś ampli... Niestety, niewiele amplitunerów KD posiada sześć kanałów (wzmacniacz subwoofera) a ja posiadam jedynie taki subek (diy, dość nędzny, ale wystarczał). Z tego powodu coraz chętniej spoglądam na baaaardzo średni sprzęt cat cs-907 - ma chyba wszystko, czego potrzebuję, i jest bardzo tani (zaledwie 100zł). Jak mi nie wystarczy - to będę szukał dalej, chyba wyjdę z takiego założenia :). Dzięki za pomoc, proszę nie zamykać tematu, napiszę jak już coś kupię.

OT Wróciłem właśnie z okolic Sosnowca - ładny dworzec macie :) pozdro.

0
  • #8 19 Wrz 2010 02:05
    Pablo1964
    Moderator

Cóż mogę powiedzieć - dobrze byłoby, żebyś mógł posłuchać sprzętu przed zakupem. Nie powinno być źle w kinie, natomiast musisz wiedzieć, że ten sprzęt odtwarza muzykę jedynie przy okazji, nie do tego został zaprojektowany. I to słychać, niestety.

Czy naprawdę nędzny subwoofer (to Twoje słowa) powinien determinować rodzaj kupowanego sprzętu. Przemyśl to koniecznie, gdyż czuję, że możesz tego bardzo żałować.

0
  • #9 19 Wrz 2010 10:02
    mleczakm
    Poziom 19  

To to "coś" może faktycznie grać gorzej niż ten mój zestaw Craetiva? Dobra, dogadałeś mi, znowu myślę nad Yamaszką, niech tylko sprzedam Kodę i będę wiedział, za ile kupować ampli... Na razie szukam dalej, w takim razie.

A subka faktycznie, może kupię albo zrobię jakiegoś innego...

0
  • #10 14 Paź 2010 13:40
    mleczakm
    Poziom 19  

Przepraszam za dwie wiadomości pod rząd, ale trochę się działo...

Kupiłem uszkodzoną Yamahę rx-v396 z DD (tuner nie działa). Połączyłem kablem optycznym, trzy kanały chodzą, więcej głośników nie mam i nie sprawdzałem. I tutaj zaczyna się problem.

Standardowo mam małe głośniczki Yamahy NX-S120 30W 2x i centralny C130 (w centralnym uszkodzony jest niestety jeden głośnik, nie potrafię go naprawić). Potrzebne mi są dwa tylne - myślałem także o yamahah tego typu - oraz w dalszej przyszłości większe fronty (podłączone jako B, żeby grały tylko w trakcie projekcji filmu) oraz zmianę tego centralnego. Subek będę robił, mam głośnik i wzmacniaczyk, coś się skombinuje.

Jakie głośniki dokupić (tylne)? Czytałem, że najlepiej wszystkie z tej samej serii, jednego producenta itd... ale tych yamaszek trochę jest, ostatnio mi uciekły takie za 15zł dwie sztuki...

Na jakie fronty zwrócić uwagę? Dodam, że będą one służyły tylko do kina domowego? W ogóle, warto coś zmieniać? Na mój gust, tym "kolumienkom" brakuje tylko basu, powinny sobie poradzić z nagłośnieniem całego pokoju bezproblemowo.

Dodam, że mam baaardzo małe fundusze (głupie prawo jazdy...).

0
  • #11 14 Paź 2010 14:41
    Pablo1964
    Moderator

Czy dobrze zrozumiałem? Fronty mają grać jako satelity? :crazyeyes:

0
  • #12 14 Paź 2010 16:42
    mleczakm
    Poziom 19  

No co ty, satelity muszę dokupić, po prostu, normalnie korzystam z ampli jako głośników do komputera. A jednak do ekranu 100" wypadałoby mieć większe głośniki, żeby efekt był. Dlatego potrzebuję jakiś frontów. A satelity też muszę kupić, ale nie wiem, w co celować... Zupełnie.

0
  • #13 14 Paź 2010 18:15
    Pablo1964
    Moderator

To dlaczego piszesz, że fronty nie będą grały w muzyce? Nie stosuje się takich rozwiązań.

0
  • #14 14 Paź 2010 18:30
    mleczakm
    Poziom 19  

Bo będą dwa zestawy frontów. Jedne to będę te co mam teraz 30W i drugie trochę większe do kina. W muzyce to on w ogóle nie będzie stosowany, mam wzmacniacz stereo oddzielnie.

Zaraz to rozrysuję.

[PC] wzmacniacz 5.1 z wejściem cyfrowym optycznym

0
  • #15 14 Paź 2010 20:42
    Pablo1964
    Moderator

Błąd w rozmieszczeniu głośnika centralnego - powinien być umieszczony bezpośrednio nad albo pod ekranem, w jednej linii z kolumnami frontowymi.

0
  • #16 30 Gru 2010 17:12
    mleczakm
    Poziom 19  

Już wszystko kupiłem, ustawiłem i działa, tylko suba nadal nie mam. Efekt 5.1 jest i działa, tylko nie używam komputera jako źródła,bo coś mi padło i nie działa - musiałem kupić sobie DVD.

Głośniczki kupiłem za grosze (50 za 5 szt.) Yamahy nx-e130 - i spełniają oczekiwania. Kable też za grosze, dźwięk z DVD przesyłam do ampli kablem RCA z kamery - i mam DolbyDigital bez problemu. Radzi sobie bez problemu z kablem 15m hdmi za grosze, chociaż musiałem mu dołożyć jeszcze przejściówkę hdmi -> dvi. Ogólnie, jestem zadowolony :)

Głośniczki efektowe ustawiłem trochę szerzej niż myślałem i siedzę trochę dalej od ekranu - za projektorem. Po prostu okazało się, że ekran 100" to już bardzo dużo i nawet w dużym pokoju to jest w zasadzie maksimum co można wyciągnąć.

0
  • #17 30 Gru 2010 19:07
    Marios221
    Poziom 20  

Kupujesz badziewie za niby małe pieniadze a potem szukasz dla nich rozwiazania,
    Chcesz dobre 5.1 potrzebujesz przynajmniej 4tyś zł.
    Nie wiem dokładnie czego ty oczekujesz bo nie moge zrozumieć tego co ty wypisujesz napisz jeden a zwiezły post w którym napiszesz czego oczekujesz i ile na to możesz wydać pisanie takich bez sensownych postów do niczego nie prowadzi.

0
  • #18 30 Gru 2010 19:10
    mleczakm
    Poziom 19  

Za 4 tys. to może ty kupujesz super zestawy i potem słuchasz ich i zauważasz oczywiście różnicę w stosunku do sprzętu za 1/10 tej ceny - ale, widzisz, ja nie.

Moderowany przez Pablo1964:

Regulamin p.10.8. Obraźliwy tekst usunąłem. Następnym razem będzie ostrzeżenie.

0
  • #19 30 Gru 2010 19:20
    Marios221
    Poziom 20  

Wyzywasz mnie od idiotów a sam kupujesz uszkodzony sprzet którego nie umiesz naprawic w dodatku szukasz pomocy na forum z niby niczego wyczarować Kino domowe?
    Proponował bym pouczyć sie podstaw masz bardzo małe fundusze to po co sie w to pakujesz jak masz w pełni sprawny zestaw creativa?
    Wytykasz mi błedy ort a piszesz tak chaotyczne ze sie zrozumieć nie da.:idea:

0
  • #20 30 Gru 2010 19:53
    Pablo1964
    Moderator

mleczakm napisał:
    Za 4 tys. to może ty kupujesz super zestawy i potem słuchasz ich i zauważasz oczywiście różnicę w stosunku do sprzętu za 1/10 tej ceny - ale, widzisz, ja nie.

Bez przesady. Różnica będzie i to ogromna. Nie ma sensu się okłamywać. W ten sposób nie można dyskutować.
    mleczakm napisał:
    Ogólnie, jestem zadowolony :)

Rozumiem, że temat można zamknąć.

0