Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontrolka świateł przeciwmgłowych przy wciśnięciu hamulca VW

07 Wrz 2010 23:31 12727 7
  • Poziom 9  
    Witam Panowie,
    Mam taki problem otóż zaświeca mi się kontrolka świateł przeciwmgłowych podczas wciśnięcia pedału hamulca w passacie b5 FL. Kto pomoże zdiagnozować problem co to może być ??? I czy to kosztowna do naprawy usterka?? Dzięki za pomoc !!!
  • Poziom 9  
    Czyli jeśli zapalą się światła przeciwmgłowe, to przyczyną (tą bardziej realną) będzie masa na tylnej lampie czy dobrze rozumiem ???

Dodano po 1 [minuty]:

P.S. Chyba, że zapali się w momencie wciśnięcia hamulca to wtedy będzie gdzieś zwara tak ??
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Może być słaba masa i wtedy żarówka od stopu będzie ja pobierać przez inne żarówki. Co w efekcie powoduje zarżenie się innych żarówek. Druga przyczyna może być taka że jest zwarcie gdzieś w kablach i przy wciśnięciu hamulca prąd idzie na stop i żarówkę przeciwmgielną, ale najpierw sprawdź lampe
  • Poziom 9  
    Dzięki za pomoc :) Jutro zaraz zobaczę co i jak. Potem napiszę o co chodziło...
  • Poziom 13  
    Pytanie czy ci się tak zrobiło ,czy z taką przypadłością kupiłeś auto. Miałem kiedyś z podobną sytuacje lampy przeciwmgielne były połączone przez diodę jako dodatkowy stop w chwili naciśnięcia stopu zapalały się przeciwmgielne łącznie z kontrolką . włączenie przeciw mgielnych nie zapalało stopu bo dioda na to nie pozwalała . Jeśli tak nie jest to szukaj słabej masy w lampie jak koledzy sugerują.
  • Poziom 36  
    Ma hak?Jak wygląda gniazdo?
  • Poziom 9  
    Haka dla mam dla zainteresowanych.
    Już po usterce - okazało się, że w kostce od lampy tylnej pordzewiał styk od masy stąd ta świecąca kontrolka. Przeczyściłem kostkę i działa. Dzięki Panowie za pomoc !!!

Dodano po 43 [sekundy]:

P.S. Dziwnie się literki pogubiły - haka nie mam w aucie.