Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[MATIZ] cicha syrena alarmowa

08 Wrz 2010 00:12 3004 12
  • Poziom 13  
    Witam,
    chciałbym abyście pomogli rozwiązać pewien problem otóż jeżdżę Matizem 1999 r. w którym wydaje mi się że coś dzieje się z syreną od alarmu. Ostatnio wracając na parking zauważyłem że migają mi światła od alarmu a po podejściu do samochodu syrenę było ledwo słychać. Podobnie jest przy otwieraniu samochodu pilotem, kierunkowskazy świecą ale syrena ledwo zipie natomiast przy zamykaniu samochodu nie wydaje żadnego dźwięku, tylko migają światła. Nie wiem czy są to jakieś ustawienia które można zmienić czy po prostu zużycie sprzętu.
    Dodam ze było tak odkąd jeżdżę samochodem.
    Wielkie dzięki za pomoc.
  • Poziom 15  
    Sprawdź akumulator, syrenę (styki, albo do wymiany cała)
  • Poziom 13  
    akumulator na pewno sprawny, pewnie macie racje że to wina syreny. A powiedzcie mi jaka jest różnica między syrena z własnym zasilaniem i bez?. Ta z własnym daje większe możliwości?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ta z własną będzie wyć pomimo odłączenia aku.
  • Poziom 13  
    a możecie podpowiedzieć jeszcze w jaki sposób mogę sprawdzić jakiej firmy posiadam alarm?
  • Poziom 15  
    Moja kryształowa kula mówi mi, żebyś poszukał w dokumentach jakiejś wzmianki o posiadanym przez siebie alarmie bądź poszedł do mechanika i go spytał.

Kup sobie samą syrenkę i ją podmień. Albo podjedź do mnie to wymienię Ci ją za 500zł. ;)
  • Poziom 14  
    Wymień syrenę na z własnym zasilaniem. Jest dużo lepsza niż zwykła syrena ma wewnętrzny akumulator który podtrzymuje jej pracę nawet po wyciągnięciu głównego akumulatora.I syrena z wł.zasilaniem jest głośniejsza od tej zwykłej.
    Syrena z własnym zasilaniem powinna kosztować ok. 30zł a zwykła 20zł.

Pozdrawiam Paweł.
  • Poziom 13  
    dzięki bardzo za podpowiedzi, zamawiam syrenę i niedługo napiszę co z tego wyszło:)
  • Poziom 13  
    znalazłem jeszcze producenta alarmu, jest to alarm firmy SEO CONCERTO. W instrukcji było napisane, że ma funkcje głośnego i cichego alarmu. Czy przy włączonej funkcji cichego syrena może się tak zachowywać?
  • Poziom 14  
    Zacznę od tego że masz fajny alarm - mój brat ma też Seo concerto zero problemów.Jeśli masz ustawione ciche załączanie to syrena w momencie uzbrajania lub rozbrajania nie wyda żadnego dźwięku nawet cichego, tylko mrugają kierunkowskazy.Jeśli ustawione głośne załączanie pika syrena + kierunkowskazy.
    Podpowiem, że lepiej używać trybu głośnego, gdyż zawsze kiedy pika przy włączeniu wiesz że działa.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam, podepnę się do tematu. a jak u mnie syrenka jest zespolona ze stacyjką na kluczyk? jak to zrobić żeby normalnie wyło bo słyszę ją jedynie będąc ok 0,5 m od syrenki... ewentualnie jak włącza się ten głośny tryb? mam jakiś alarm montowany chyba seryjnie ale jako opcja, mam 3 guziki, dwie z kłódeczkami (otwarta, zamknięta) i przycisk LOGIC... nie wiem co to za dziwo ale jak jest to moglo by działać:)
  • Poziom 20  
    Witam. Masz syrenkę z własnym zasilaniem. Kluczykiem przekręcając stacyjkę wyłączasz jej zasilanie wewnętrzne (kropki czerwona i zielona) podczas jej demontażu. Masz uszkodzoną syrenkę weź i wymień.