Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp designjet 111 i podłaczenie 2 laptopów

08 Wrz 2010 10:14 1789 5
  • Poziom 11  
    Witam
    Panowie pomóżcie, muszę podłączyć ploter do 2 laptopów ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.
    Drukarka nie ma karty sieciowej ( paranoja ,zważywszy na cenę) podłączona jest jedynie przez usb.
    Myślałem nad print serwerem ale z tego co się dowiedziałem to żaden nie obsłuży tej drukarki.
    Macie jakieś pomysły jak to załatwić.Proszę o pomoc
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    czy laptopy są w sieci jeżeli tak, to instalujemy przez USB i udostępniamy i drugi laptop może drukować .

Można dokupić kartę sieciowa do niego ~100,- , lub PrintSerwer HP x175 obsłuży ten ploter
  • Poziom 11  
    Powiem szczerze ze udostępnianie drukarki przez komputer nie bardzo mi odpowiada bo nie zawsze są oba laptopy a czasem jest ich 3.
    Najlepszym rozwiązaniem było by bezprzewodowe udostępnienie drukarki dla komputerów.Czy jest taka możliwośc?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Bezprzewodowe printserwery są ale nie zawsze poprawnie działają ,lepiej podłączyć ją kablem
  • Poziom 11  
    No właśnie nie znalazłem żadnego który by tę drukarkę obsługiwał.
    Czyli mam dwie opcje albo print serwer kablowy, albo udostępnianie drukarki przez komputer.
    A jak to jest z tym print serwerem podłączam go pod drukarkę a później co ?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Jeżeli Pan/i ma trochę pojęcia o konfigurowaniu urządzeń sieciowych to nie ma problemu jeżeli nie proszę zlecić to jakiemuś informatykowi lub mogę przygotować tak aby wykonać to telefonicznie