Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz do Compaq 615 - szukam zamiennika

janinka2 08 Wrz 2010 12:21 2393 2
  • #1 08 Wrz 2010 12:21
    janinka2
    Poziom 8  

Witam
    Mam laptopa Compaq 615 (VC288EA) i spalił mi się oryginalny zasilacz. W sklepie komputerowym zapewniono mnie, że zasilacz firmy 4World Whitenergy przeznaczony do laptopów HP i Compaq (wartości: 18.5V / 3.5A, wtyk 4.8x1.7mm - takie same jak w tym uszkodzonym) napewno będzie w pełni kompatybilny z moim komputerem. Kupiłam zasilacz i rzeczywiście działa. Dopiero po tym znalazłam adres tej firmy i ich wyszukiwarkę zasilaczy do określonych marek. Mojego laptopa tam nie było, więc żeby się upewnić napisałam maila. Po otrzymaniu odpowiedzi ("Niestety nie mamy zasilacza do tego modelu komputera") trochę się zaniepokoiłam. Czy to oznacza, że sprzedawca zwyczajnie nabił mnie w butelkę i używając tego zasilacza mogę uszkodzić komputer? Jeżeli tak, to zasilacz jakiej firmy kupić?

Z góry dziękuję za pomoc,
    Janinka

0 2
  • #2 08 Wrz 2010 12:27
    Redgy
    Poziom 33  

Jeżeli parametry znamionowe zasilacza, który kupiłaś są takie same co zasilacza uszkodzonego to nie masz się czym martwić. Sprawdź jedynie czy wtyk się nie grzeje po 2h użytkowania. Druga sprawa zasilacz ładuje poprawnie ? Jest postęp (%) w ładowaniu baterii ? Jeśli tak to wszystko jest ok.

0
  • #3 09 Wrz 2010 14:48
    janinka2
    Poziom 8  

Serdeczne dzięki za odpowiedź. Sprawdziłam i na razie ładuje dobrze a wtyk się nie grzeje. Mam nadzieję, że dalej już obędzie się bez problemów.
    Pozdrawiam
    Janinka

0