Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Niemieckie elektrownie nuklearne dostaną drugie życie?

pseven 08 Sep 2010 13:14 3875 9
 • Niemieckie elektrownie nuklearne dostaną drugie życie?Minister ochrony środowiska Niemiec - Norbert Roettgen podał w poniedziałek 6 września opinii publicznej informacje o zmianie polityki energetycznej kraju. Rząd zakłada przedłużenie okresu pracy siedemnastu, znajdujących się na terenie kraju, elektrowni jądrowych średnio o 12 lat. Oznacza to, że wybrane placówki, które zgodnie z decyzją poprzedniego gabinetu miały zakończyć pracę w 2021, funkcjonować będą prawie do 2030 roku. Choć plan musi zostać jeszcze zaakceptowany przez parlament, decyzja rządu wzbudziła już ogromną falę krytyki ze strony organizacji takich jak Greenpeace. Austriacki minister ochrony środowiska - Nikolaus Berlakovich skomentował nowy plan niemieckiego rządu, jako cios dla rozwoju i zwiększenia stopnia użycia odnawialnych źródeł energii. Kanclerz Angela Merkel podkreśla świadomość rządu, na temat tego, że przyszłość energetyki wiąże się niewątpliwie z odnawialnymi źródłami energii. Decyzję rządu o przedłużeniu życia reaktorów jądrowych uzasadnia tym, że bez niej nie udałoby się zrealizować planu redukcji emisji dwutlenku węgla o 80% do roku 2050, w porównaniu do wyników z 1990 roku.

  Źródło:
  http://www.physorg.com/news202967442.html

  Cool! Ranking DIY
  About Author
  pseven
  Translator, editor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
  Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
  pseven wrote 8708 posts with rating 1795, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  Vein
  Level 22  
  Ja nadal nie zrozumiem eko-terrorystów tj Greenpeace. Elektrownie Atomowe są jednymi z najbardziej czystych źródeł energii, co do radioaktywności, to to co wyciąga się z ziemi, wkłada się do niej z powrotem, więc tego nie zrozumiem nigdy czemu się oni tego czepiają (tzn wiem, bo jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, aczkolwiek może z 90% działaczy to są niedouczeni malkontenci tj Ci co malowali STOP co2)
 • #4
  ruffin-89
  Level 2  
  Ale jak będą chcieli zrobić zalew dla elektrowni wodnej, to się zaraz znajdą ekolodzy broniący, drzew, kwiatków itp. rzeczy.
 • #5
  Fredw
  Level 21  
  Quote:
  Sami Niemcy tez sa niejednoznaczni - wyrazaja sprzeciw wobec np Polskich...

  Polityka, polityka, polityka i prywatne interesy.

  Wystarczy poczytać np. oferty pracy dawane przez greenpeace i podobne organizacje. To nei są oferty walki o środowisko ale wyciągania kasy od ludzi - zostań wolontariuszem i nawiąż z osobami stałą więź polegającą na stałym finansowaniu organizacji - premia zależna od wyników kwotowych (streszczenie autentycznego ogłoszenia).

  Poza tym nie był bym zdziwiony gdyby ludzie ze szczytów władzy organizacji eko. mieli stołki lub przynajmniej zyski od firm produkujących np. ogniwa foto.

  Ekologia to SUPER pomysł na dojenie kasy.
 • #6
  RitterX
  Level 38  
  Politycy stołków tam nie mają bo co to za stołki. Lepsza jest firma energetyczna. Ale dzięki działaniom "zielonych", którzy są jak arbuzy - z zewnątrz zieloni a wewnątrz czerwoni, politycy mogą skupić się na nic nierobieniu uzasadniając to protestami.
  Wcale nie dziwię się Niemcom, że protestują również przeciw budowie elektrowni atomowych w Polsce. Bowiem jeśli je zbudują tacy sami ludzie jak "umoczeni" w kradzież kruszywa z autostrady to jest się czego bać! Reaktor może dosyć szybko znaleźć się znacznie głębiej niż przewidywano i "chłodzić się" wodami gruntowymi.
  A teraz zagadka. Jak to jest możliwe, że że skoro na budowę autostrady trzeba zużyć dziennie X metrów sześciennych kruszywa a w nocy ze składowiska jest kradzione Y metrów sześciennych to w dzień pobierając ze składowiska X-Y metrów sześciennych do dołu da się wsypać X metrów sześciennych?! Takie polskie liczenie.

  Żeby nie być już całkiem obok tematu to Niemcy ocknęli się po bełkotliwych czasach nowomowy i uświadamiają sobie, że jeśli nie będą mieli taniej energii to nie sprostają pod względem cen towarów np. Chińczykom czy Amerykanom. To tylko kwestia czasu gdy zaczną z dużym rozmachem budować elektrownie jądrowe. Już szykują środki ~50 miliardów Euro.
  Tak jak w polityce. Najpierw nie zamkną istniejących elektrowni. Po kilku latach powiedzą wyborcom "Zobaczcie nic się nie stało! Za to macie tani prąd w gniazdku i nie gasną wam żarówki jak w Szczecinie. Jak wybudujemy nowe elektrownie to nic się nie stanie. Przecież będą dużo nowocześniejsze od tych, z którymi się nic nie stało! Za to i wy (wyborcy) zarobicie przy budowie i eksploatacji oraz naokoło niej."
  I wyborcy się zgodzą, żeby nie wiem jak byli "postępowi" i ekologiczni. W duchu będzie się liczyła jak zawsze korzyść własna.
 • #7
  MarQs11
  Level 19  
  Niemcy nie boją się elektrowni jako-takich (czy też gazoportu). Problemem jest to, że jeśli już wybuduje się takową elektrownię to....nie będziemy już musieli kupować energii od nich. Ot, i zagadka rozwiązana.
  Podobnie jak oprotestowanie gazoportu jako szkodzącego środowisku. Problem w tym, że on nie zaszkodzi Bałtykowi, tylko niemiecko-rosyjskiemu gazociągowi.

  W polityce i biznesie nie ma miejsca na sentymenty i ekologiczne brednie.
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  seba_x
  Level 31  
  Vein wrote:
  to co wyciąga się z ziemi, wkłada się do niej z powrotem, więc tego nie zrozumiem nigdy czemu się oni tego czepiają


  Ja trochę offtop , wyobraź sobie że wg naszego prawa wydobycie kamienia w kamieniołomie jest normalnie legalne , ale wysypanie go z powrotem do kamieniołomu po obróbce (cięciu) to jest już nie legalne bo ten kamień jest uznawany przez prawo za odpad i to w dodatku szkodliwy . (jak wiadomo granit i inne skały trochę promieniują)
 • #10
  Fredw
  Level 21  
  Quote:
  Politycy stołków tam nie mają bo co to za stołki.

  Czytamy ze zrozumieniem, nie było o samych politykach ale o polityce i szefach organizacji ekologicznych i nie tylko o stołkach ale o profitach ogólnie.

  Trzeba być chyba mega naiwnym aby uwierzyć, że wszelkie polityczne zakazy ekologiczne są wydawane ot tak, szczególnie, że dziwnym trafem za tymi zakazami idą olbrzymie pieniądze dla firm (wszelkie podatki ekologiczne dla aut i pomysły na np. filtr cząsteczek stałych nie pojawiają się bez powodu, żarówki energooszczędne to też olbrzymia kasa) i zaprzeczają innym zakazom (termometry rtęciowe są niedobre, bo zawierają rtęć ale już żarówki z nią są ok).

  To wszystko to polityka, KASA i wzajemne powiązania :evil: