Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nietypowy lokalizator GPS

08 Wrz 2010 13:23 4239 6
  • Poziom 10  
    Witam,

nie jestem pewny czy jest to odpowiedni dział, dlatego w przypadku błędnego umieszczenia proszę moderatora o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.

W ramach projektu, który tworze potrzebuje zrobić lokalizator GPS, lokalizator ten powinien wysyłać na wcześniej zdefiniowany serwer aktualna pozycję urządzenia.

Chciałbym uniknąć dodatkowych kosztów jakim jest łączność GSM, dane chciałbym przesyłać za pomocą WiFi lub zwykłego kabelka LAN - RJ45.

Szukałem dużo w internecie, ale niestety nie znalazłem gotowego rozwiązania.

Czy ktoś z Was może spotkał się z takim rozwiązaniem?

z góry dziękuje za wszelkie wskazówki

PS

wiem, że mogę wykorzystać jakiś telefon z windows mobile na pokładzie, ale zależy mi na bardziej niezawodnym urządzeniu.

Popraw błędy. marek216

Edit: Poprawione

• Poziom 43  
    Cytat:
    wiem, że mogę wykorzystać jakiś telefon z windows mobile na pokładzie, ale zależy mi na bardziej niezawdonym urządzeniu

Co masz na myśli ?

Cytat:
    W ramach projektu, który tworze potrzebuje zrobić lokalizator GPS, lokalizator ten powinien wysyłać na wczesniej zdefiniowany serwer aktualna pozycję urządzenia.

Chciałbym uniknąć dodatkowych kosztów jakim jest łączność GSM, dane chciałbym przesyłać za pomocą WiFi lub zwykłego kabelka LAN - RJ45.

Jak to sobie wyobrażasz ?
  • Poziom 10  
    marek216 napisał:
    Cytat:
    wiem, że mogę wykorzystać jakiś telefon z windows mobile na pokładzie, ale zależy mi na bardziej niezawdonym urządzeniu

Co masz na myśli ?

Moge stworzyc prosta aplikacje pod WM wysylajaca poprzez WiFi na wczesniej zdefiniowany serwer biezaca pozycje urzadzenia. Ale jak wiadomo WM dobrze zrestartowac raz na kilka dni, urzadzenie powinno byc neizawodne, bo nie mam zamiaru jezdzic do niego co np. 3 tygodnie.

marek216 napisał:

Cytat:
    W ramach projektu, który tworze potrzebuje zrobić lokalizator GPS, lokalizator ten powinien wysyłać na wczesniej zdefiniowany serwer aktualna pozycję urządzenia.

Jak to sobie wyobrażasz ?

Lokalizatory ktore znam maja mozliwosc zaprogramwoania IP oraz portu serwera, problem w tym ze dane wysylaja za pomoca karty SIM (GPRS), ja chce te dane wysylac za pomoca WiFi/kabla, TCP/IP
  • Poziom 43  
    Wybaczcie, ale nurtuje mnie tylko to - jaki jest sens lokalizatora GPS przypiętego do kabla, albo nawet posiadającego wifi? Chyba, że samochód posiada router 3g, to jeszcze jestem w stanie zrozumieć. Ale końcówke sieciową GPSem namierzać?
  • Poziom 10  
    Tak pojazd posiada router HSDPA.
  • Poziom 39  
    Szczerze powiem, że lepiej by się sprawdził lokalizator wysyłający pozycję w postaci SMS - z zasięgiem 3G na terenie kraju daleko do ideału, jeździłem swego czasu jako przedstawiciel, teraz też sporo jeżdżę i korzystanie w wielu rejonach kraju z dobrodziejstwa 3G i HSDPA to sfera marzeń.
  • Poziom 28  
    Hmm, samochód ma Router HSDPA, Ty chcesz zrobić do niego lokalizator i jednocześnie "Chciałbym uniknąć dodatkowych kosztów jakim jest łączność GSM"

Jakoś się to kupy nie trzyma... ;) karta telemetryczna kosztuje 10zł/miesiąc, przy opcji SMS play na rok 5zł... Taka konkluzja mi się nasunęła.

Ja bym zamiast robić nowe urządzenia, pokombinował bym z routerem, moduł GSM tam masz, więc już część kosztów odchodzi (chcesz oszczędzić)