Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona matryca monitora Philips 170C7FS/00 - jaka nowa?

08 Wrz 2010 14:17 4617 4
  • Poziom 10  
    Niedawno dostałem monitor który został zrzucony przypadkiem z biurka i doszło do pęknięcia matrycy. Po podłączeniu do komputera monitor włącza się, podświetla i pokazuje fragment obrazu wysokości 3cm na górze ekranu. Niżej jest szara plama i widoczny pająk pęknięcia. Monitor to Philips 170C7FS/00

Dotarłem do schematu i instrukcji serwisowej dla modelu 170C8FS. W niej wyszczególniono użycie 4 różnych matryc:
    -LM170E03 TLL1
    -LM170E03 TLL4
    -CLAA170EA07 P - 040
    -CLAA170EA07 P - 050

Po otwarciu obudowy sprawdziłem, że w monitorze jest zainstalowana matryca Chunghwa CLAA170EA07P. Matryca ma łącze 30stykowe. Zdjęcie o dużej rozdzielczości tutaj:
    Uszkodzona matryca monitora Philips 170C7FS/00 - jaka nowa?

Proszę mi powiedzieć czy do tego monitora i tej elektroniki muszę podpiąć sprawną matrycę CLAA170EA07P czy mogę zamiennie produkt Lg-Philips (LM170E03)? Na ile istotny jest tu wariant matrycy?
    A może ewentualnie są dostępne jeszcze jakieś inne zamienniki?

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Lepiej wsadzać taką jaka była. Na innej która nie jest zamiennikiem możesz mieć smużenia na obrazie lub nawet kolorowe linie. Z reguły skoro producent wsadza różne panele to mainy mogą być szykowane pod panel. Bardzo możliwe że wgranie nowego softu zmieni sytuację i rozwiąże problem.
  • Poziom 14  
    Poszukaj w internecie na portalach aukcyjnych tego samego monitora a ze sprawna matrycą. Obojętnie jakiego typu jest. Najwyżej przełożysz kość ( razem z matrycą) jeśli podejdzie.
  • Poziom 35  
    Bez problemu możesz zastosować matrycę z listy serwisowej.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za cenne uwagi.

Kupiłem matrycę z tej aukcji: http://allegro.pl/matryca-lcd-chunghwa-claa170ea-i1215841401.html

Fizycznie jest na niej różnica, posiada inaczej rozplanowaną elektronikę.

Matrycę po zakupie podpiąłem do elektroniki i uruchomiłem monitor. Na matrycy pojawił się obraz, jednak był mocno rozjaśniony. Jednak to mnie tak nie przeraziło jak kwestia działania matrycy. Jej czas reakcji jest bardzo duży. Moment pokazania obrazu polega na tym że zmienia się on z czarnego ekranu w barwny jakby powoli rozświetlając (efekt zaraz po uruchomieniu komputera). Natomiast już przy działającym systemie nie da się nic zrobić, gdyż kursor 'porusza się' skokowo. Zostawia ślad, który pozostaje przez parę sekund na matrycy. Każde okno systemu pojawiając się, zmieniając robi to długo - nakładając na siebie obraz.

Poza tym - menu OSD działa dokładnie tak samo. Zastanawiam się w takim razie gdzie tkwi błąd? Matryca to model CLAA170EA07P choć zapewne wariant inny i jak mówię troszkę inna elektronika.

Ostatnia sprawa - matryce z pierwszego posta wybierałem z instrukcji z monitora 170C8. Mój wariant to C7 i w instrukcji ma podane matryce:

-LM170E03 TLB1
    -CLAA170EA07 P
    -M170E5-L0C

Gdzie może tkwić błąd? Zakupiona matryca jest niesprawna? Elektronika/zasilanie pada?

Schemat do wariantu 170C7 jest tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1773561.html