Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odnajdywanie kodu kreskowego w excelu

wisla22 08 Wrz 2010 18:52 3629 2
 • #1 08 Wrz 2010 18:52
  wisla22
  Poziom 9  

  Witam!

  Postanowiłem zrobić sobie arkusz w excelu, który ułatwi mi remanenty. Jak widać na załączonym obrazku mam wprowadzone kilka kodów kreskowych (ich postać jest mało ważna). Każdemu z tych kodów jak łatwo się domyślić będzie odpowiadała nazwa danego towaru. Chciałbym, by odbywało się to w ten sposób, że skanuję kod przedmiotu, który mam już wprowadzony do arkusza i żeby arkusz automatycznie wyszukiwał ten kod i przykładowo, jeśli kod kreskowy jest w komórce A3 to żeby automatycznie przenosił kursor do komórki C3, by wpisać ilość danego towaru.
  Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

  Pozdrawiam!

  Odnajdywanie kodu kreskowego w excelu

  Dodano po 3 [godziny] 20 [minuty]:

  Widzę, że to dość trudne zadanie... Dlatego też tworzę dodatkowe pole w arkuszu do którego to będę wprowadzał kod kreskowy. Ten kod kreskowy będzie porównywany z kodami, które są w excelu i mają przypisane odpowiednie przedmioty. Jak zrobić, by po odnalezieniu tego kodu np. w komórce A34 kursor był automatycznie przenoszony do komórki C34 w celu wpisania ilości?
  Póki co, jeśli dany kod zostanie odnaleziony to wyskakuje mi 1, a jeśli nie to 0 ;)

  0 2
 • Pomocny post
  #2 08 Wrz 2010 20:19
  marcinj12
  Poziom 40  

  Ja bym albo stworzył formę z textboxem na kod kreskowy (ew. innymi polami), a zdarzenie wyszukujące podpiął albo do przycisku, albo do KeyPress textboxa (odpowiednio skonfigurowany czytnik powinien móc przesłać znak końca linii lub enter), albo użył zdarzenia OnChange.
  A do wyszukiwania pozycji: funkcję VBA Find()...

  2
 • Pomocny post
  #3 17 Wrz 2010 13:25
  kalingrad
  Poziom 12  

  Najpierw musisz utworzyć marko które będzie się uruchamiała po zmianie tekstu w komórce. Przykład tutaj. Następnie w tym makro używasz funkcji Cells.Find. Na końcu wyrażenia dajesz .Activate i komórki w których znaleziono daną wartość robią się aktywne. Na końcu używasz czegoś takiego żeby przejść do właściwej komórki.

  0