Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buczenie w słuchawkach. Czy to może być jakieś zwarcie?

08 Wrz 2010 17:27 3319 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Ostatnio mam problem z nieprzyjemnym buczeniem w sluchawkach. Nie potrafilem dojsc czemy mi sie tak dzieje az do dziś. Zauważyłem, że jak trzymam dłoń na obudowie od jednsotki to przestaje buczeć. Czy to może być jakieś zwarcie?

Proszę o odpowiedzi.
  • Poziom 28  
    Witam.
    Wycisz w opcjach głośności mikrofon i wejście liniowe.
  • Poziom 2  
    Problem nie tkwi w ustawieniach glośności
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Zakładam ,że nie masz uziemienia w gniazdku z którego komputer pobiera prąd ;)
    Słuchawki są podłączone bezpośrednio do jednostki,czy przez jakiś rozgałęźnik z którego drugi przewód idzie do głośników :?:

Dodano po 35 [minuty]:

rzulf91 napisał:
    Problem nie tkwi w ustawieniach głośności

Z kąd wiesz :?:
    Jeżeli sprawdzałeś czy masz wszystko zbędne powyciszane,to zwracam honory,ale w przeciwnym wypadku sprawdź w pierwszej kolejności to.
  • Poziom 2  
    W ustawieniach jest OK, bo bawiłem się tym sporo czasu. Wydaje mi się teraz, że mam gdzieś przebicie i po obudowie smiga mi male natezenie pradu. Jest jakis sposob aby to sprawdzic dokladniej i naprawic?

Sluchawki są podlączone bezpośrednio do jednostki.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Jak sprawdzić :?:
    Widocznie nie masz uziemienia.
    Miernik prądu ustaw na prąd zmienny na 200V ,jedną sondą dotknij obudowy,drugą jakieś rury (grzejnika). Jak faktycznie masz prąd na masie to nie radze sprawdzać tego że się tak wyrażę ciałem (dotykanie rękoma).
    U mnie napięcie jakie było na obudowie to ~ 60V.

Dodano po 10 [minuty]:

Jeżeli masz pomalowane rury (zwykłą farba,nie olejnicą) i nie masz jakiegoś "czystego" miejsca do dotknięcia sondą to zrób "pasek" z papieru toaletowego ,mocno go zwilż i nałóż na rure i poczekaj chwile,żeby farba nasiąkła. Woda dojdzie do rury,a ze przewodzi prąd to już wiadomo o co chodzi ;) :D