Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Whirlpool AWO 8123 Alu - wyświetla tylko błędy

08 Sep 2010 17:30 3925 1
 • Level 9  
  Witam. Proszę o podpowiedź, czy moja pralka (jak w temacie, wiek: 5 lat) jest możliwa do zreanimowania.
  Podczas prania (pod jego koniec, już po wirowaniu) pralka zatrzymała się i zaczęła "stukać". W jednakowych odstępach czasowych, dźwięk podobny do automatycznego bezpiecznika czy przekaźnika. Gdy to zauważyłem, pralka musiała już jakiś czas tak stać, a na jej wyświetlaczu (tym od pomiaru czasu) widniał kod "F18" i migały niektóre kontrolki prędkości wirowania. Drzwi były zablokowane, mimo, że nie świeciła się kontrolka blokady drzwi.
  Drzwi udało się otworzyć dopiero po wyjęciu wtyczki z gniazdka. Potem próbowałem włączyć pralkę ponownie - drzwi od razu się zablokowały (znów brak kontrolki informującej o tym), znów zaczęła lekko brzęczeć i "pstrykać", pralka próbowała wystartować zadany przeze mnie program, ale nie pobrała wody, po chwili na wyświetlaczu pojawił się błąd "F11" i zaczęły mrugać kontrolki prędkości: 800, 100 i 0. Po paru minutach takiego stanu rzeczy błąd zmienił się na F18, zgasły tamte kontrolki prędkości, a zaczęły mrugać 2 inne: 1200 i 100 obrotów.
  Nie da się tego anulować, nie da się wyłączyć, nie można uruchomić żadnego programu. Aby otworzyć drzwi trzeba wyjąć wtyczkę z kontaktu i odczekać swoje.
  Po zdjęciu blatu pralki słychać wyraźnie, że i brzęczenie i "pstrykanie" dochodzi z tego dużego modułu przy przedniej ściance, po prawej stronie Dodatkowo widać, jak cały czas "pracuje" czerwona dźwigienka na obudowie pojemnika na proszek - powoli otwiera się, po czym gwałtownie zamyka.

  Podpowiedzcie, co to może być?
 • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.

 • Level 20  
  Być może padła elektronika- trzeba spróbować zaprogramować na nowo lub padło coś od sekcji stabilizacji napięcia na programatorze. Również mógł paść wyświetlacz -sporadyczne.
  błędy :
  F11- communication failure -> control unit, I2C bus,
  F18 - control failure -> control unit
  tyle z serwisówki
  pozdr.