Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWO 8123 Alu - wyświetla tylko błędy

Carlissian 08 Wrz 2010 17:30 2872 1
  • #1 08 Wrz 2010 17:30
    Carlissian
    Poziom 8  

Witam. Proszę o podpowiedź, czy moja pralka (jak w temacie, wiek: 5 lat) jest możliwa do zreanimowania.
    Podczas prania (pod jego koniec, już po wirowaniu) pralka zatrzymała się i zaczęła "stukać". W jednakowych odstępach czasowych, dźwięk podobny do automatycznego bezpiecznika czy przekaźnika. Gdy to zauważyłem, pralka musiała już jakiś czas tak stać, a na jej wyświetlaczu (tym od pomiaru czasu) widniał kod "F18" i migały niektóre kontrolki prędkości wirowania. Drzwi były zablokowane, mimo, że nie świeciła się kontrolka blokady drzwi.
    Drzwi udało się otworzyć dopiero po wyjęciu wtyczki z gniazdka. Potem próbowałem włączyć pralkę ponownie - drzwi od razu się zablokowały (znów brak kontrolki informującej o tym), znów zaczęła lekko brzęczeć i "pstrykać", pralka próbowała wystartować zadany przeze mnie program, ale nie pobrała wody, po chwili na wyświetlaczu pojawił się błąd "F11" i zaczęły mrugać kontrolki prędkości: 800, 100 i 0. Po paru minutach takiego stanu rzeczy błąd zmienił się na F18, zgasły tamte kontrolki prędkości, a zaczęły mrugać 2 inne: 1200 i 100 obrotów.
    Nie da się tego anulować, nie da się wyłączyć, nie można uruchomić żadnego programu. Aby otworzyć drzwi trzeba wyjąć wtyczkę z kontaktu i odczekać swoje.
    Po zdjęciu blatu pralki słychać wyraźnie, że i brzęczenie i "pstrykanie" dochodzi z tego dużego modułu przy przedniej ściance, po prawej stronie Dodatkowo widać, jak cały czas "pracuje" czerwona dźwigienka na obudowie pojemnika na proszek - powoli otwiera się, po czym gwałtownie zamyka.

Podpowiedzcie, co to może być?

0 1
  • #2 10 Wrz 2010 23:07
    wosokol
    Poziom 20  

Być może padła elektronika- trzeba spróbować zaprogramować na nowo lub padło coś od sekcji stabilizacji napięcia na programatorze. Również mógł paść wyświetlacz -sporadyczne.
    błędy :
    F11- communication failure -> control unit, I2C bus,
    F18 - control failure -> control unit
    tyle z serwisówki
    pozdr.

0