Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkretarka Bosch problem z ladowaniem akumulatora

tom0985 08 Wrz 2010 17:58 3707 3
  • #1 08 Wrz 2010 17:58
    tom0985
    Poziom 1  

Witam niedawno dostalem od znajomego wkretarke Bosch niemal nowa i nie uzywana bardzo dlugo moze nawet i kilka lat. Problem w tym ze akumulator Ni-Cd 1.4Ah 9,6V bardzo szybko sie rozladowuje. Ladowalem kilka krotnie po ok 7-10 godzin i nic wkretarka robi ok 2-3 obroty i tyle. Dioda na ladowarce po podlaczeniu baterii miga przez ok 30sek potem zaczyna swiecic. Czy ktos mi podpowie, co mozna z nia zrobic czy juz nadaje sie do wyrzucenia?

0 3
  • #2 08 Wrz 2010 21:24
    Mirek Z.
    Moderator

Akumulator stracił pojemność, na 99%. Można jeszcze sprawdzić na podobnym sprzęcie lub przynajmniej sprawdzić napięcie po naładowaniu. Jeśli będzie w normie (powyżej 9,6V), to jak wyżej.

0
  • #3 28 Wrz 2010 12:14
    marek 1871
    Poziom 15  

Akumulator lub sama ładowarka. Jeśli sprzęt leżał kilka ładnych lat nieużywany to najprawdopodobniej akumulator stracił swoją pojemność. Może też być to wina ładowarki - nie ładuje a jedynie oszukuje, że akumulator jest naładowany (kontrolka świeci ciągłym światłem). Najlepiej podjechać do jakiegoś serwisu lub sklepu gdzie sprzedają elektronarzędzia boscha i sprawdzić.

0
  • #4 18 Paź 2010 09:55
    siwy1956tbg
    Poziom 11  

Nie wiem czy temat nie za stary, ale na przyszłość. Jeśli w ładowarka zachowuje się prawidłowa, jak w powyższym przypadki-miga- więc akumulator "siadł"na 100%. A z tego co wiem, to niemal 3/4 ceny wkrętarki markowej to cena akumulatorów. Jeśli się chcesz pobawić, to kup sobie akumulator np. w Toya, rozpołów go, i ogniwa "przelutuj" do swojego korpusu-obudowy- akumulatora. Ale dokładnie tak jak w oryginale. Przed lutowaniem- dobrze zrysować ostrym pilniczkiem miejsca które będziesz lutował. I to wyjdzie taniej, a na jakiś czas wystarczy. Bo z akumulatorem to jest tak, jak mało pracuje to się psuje.

0