Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes sl 91r jak zdemontować klamkę zewnętrzną drzwi

driver19810219 08 Wrz 2010 20:15 7352 8
  • #1 08 Wrz 2010 20:15
    driver19810219
    Poziom 15  

witam mam problem potrzebuje wymienic klamke mercedes sl jak sie do tego zabrac

1 8
  • #2 08 Wrz 2010 21:50
    pioart
    Poziom 37  

Wewnętrzna strona drzwi , przy albo pod uszczelką / nie pamiętam/ otworek , wewnątrz śrubka na imbus , wykręcasz / luzujesz / wyjmujesz wkładkę / w zależności od typu zamka czasem trzeba przekręcić kluczyk na otwieranie / potem demontujesz resztę ./ z tego co pamiętam /

1
  • #3 08 Wrz 2010 22:51
    driver19810219
    Poziom 15  

wszystko jest super tylko tam nie mam takiej śrubki ostatnie zdjęcie twoje widzę ze jest z mercedesa normalnego nie wiem czy to ma coś do rzeczy ale sl nie ma ramki w kolo szyby a ten sposób znam standart vw ale nie mam tej śrubki pierwsze zdjęcie pasuje ale nad ta czarną zaślepką nie mam nawet dziury w poszyciu drzwi potrzebuje czegoś innego dzięki koleszko

0
  • #4 08 Wrz 2010 23:01
    ftp.kowal
    Poziom 34  

Wiem ze przy którymś z mercedesów śrubka jest za uszczelka. Wystarczy ja delikatnie odsunąć i powinieneś zobaczyć mały otworek na wysokości wkładki, powinna w nim znajdować się owa śrubka o ile dobrze pamiętam na imbus 4.
    Jeżeli to nie do Twojego modelu to przepraszam za zaśmiecanie

0
  • #5 08 Wrz 2010 23:15
    driver19810219
    Poziom 15  

nie zasmiecasz kazda wypowiedz sie liczy a nie mam pod uszczelka patrzylem i na wysokosci wkladki nie ma zadnego otworu ani zaslepki nic nie ma poprostu nie wiem oco chodzi

0
  • #6 09 Wrz 2010 08:36
    pioart
    Poziom 37  

Przepraszam , opis do zdjęcia nie wszedł , to poglądowo jak wymontować po odkręceniu blokady wkładki . Analogia demontażu jest na pewno , nie pamiętam gdzie ta śrubka . Kolega wspomina o uszczelce , bo tam może ona być . Wysunąłeś uszczelkę z rynienki na wysokości zamka?
    Pozdrawiam .

0
  • #7 09 Wrz 2010 23:45
    driver19810219
    Poziom 15  

tak wysunolem uszczelke wszystko jest jak na twoich zdjeciach ale nie ma tej srobki od srodka trzyma ta klamke i ten plastik z wkladka jakis metalowy stelarz ktury sie przesuwa ale trzeba odkrecic srobke od zewnarz ktora jest pod ta ruchoma czescia klamki tylko ze nie darady tej czesci wyciagnac dopuki nie wyjme wkladki rozkladam rece moze cos bylo przerobione ktos to na jakis klej albo nie wiadomo co zrobil dobrze wiemy w jakim stanie przyjezdzaly te auta z za granicy i jak to wszystko bylo lepione na sztuke zeby tylko sprzedac dam se spokuj za mala szkoda zebym wyciagal szybe i zamek z drzwi i kombinowac zgory dzieki koledzy poprostu myslalem ze jest na to jakis patent

0
  • #8 11 Wrz 2010 18:39
    Gerri
    Spec od Mercedesów

driver19810219 napisał:
    dzięki koleszko

Poniżej masz koleŻko interesujące Cię obrazki do modelu 129.
    Na ostatnim obrazku jest uwidoczniona magiczna śrubka regulująca moment "zabierania" klamki. Czasami wystarczy klamkę pociągnąć o milimetr i drzwi się otworzą, a czasami chcesz ją wyrwać z drzwi - a one nic. To jest właśnie ta regulacja.

0
  • #9 08 Cze 2011 10:38
    driver19810219
    Poziom 15  

dziekuje sprawe mam zalatwiona nie siedzialem na elektrodzie nie bylo mnie w kraju jeszcze raz dziekuje za zainteresowanie sie tematem

0