Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai 2,0 CRDi rok 2004-bład recyklingu spalin (p401 p405)

Olka123 08 Wrz 2010 20:17 4465 1
  • #1 08 Wrz 2010 20:17
    Olka123
    Poziom 9  

Witam
    Jestem posiadaczką auta Hyundai 2,0 CRDi
    Mam problem: zapaliła mi sie kontrolka "check". Udałam się do serwisu , gdzie poinformowano mnie , że wykasowano mi błedy związane z recyklingiem spalin , ze nalezy obserwować co sie będzie dalej działo. Niestety po około 2 tygodniach kontrolka ponownie sie zapaliła.
    Znajomy mechanik podłączył auto mi pod komputer i określił te dwa błędy jako P0401 - "układ recyrkulacji spalin - wykryty niewystarczajacy przepływ " , P0405 - "czujnik A cyrkulacji spalin - niski sygnał wejściowy ". Przeczyścił zawór EGR , lecz to nie dało rezulatu. Nie mozna wykasowac tych błędów .
    Zwróciłam się ponownie do serwisu , ale zaproponowali zatrzymanie auta na 2 tygodnie . Niestety wiadomo, ze koszty będa ogromne a mnie na to nie stac , poza tym nie moge pozwolić sobie na brak auta przez tak długi okres.

Bardzo prosze o jakies sugestie , które mogłabym przekazac znajomemu , czym to moze byc spowodowane , jak sobie z tym poradzić .

Pozdrawiam i liczę na odzew :)

5 1
  • #2 03 Paź 2010 10:11
    wojto73
    Poziom 11  

koleżanko podjedz do mechanika niech ci sprawdzi przepływomierz powietrza a najlepiej podstawi inny powinno pomóc

3