Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usterka czujnika sterowania toneru Xerox WorkCentre Pro 55

08 Wrz 2010 21:33 1415 3
  • Poziom 10  
    Witam
    W maszynie WORKCENTRE PRO 55 wyskoczył mi komunikat: Usterka czujnika sterowania toneru. Drukowanie niedostępne.
    Jaka może być przyczyna tego komunikatu, jak usunąć usterkę ewentualnie gdzie zlokalizować ten czujnik? Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Toner a może waste toner?

Jeżeli waste to:
    Sprawdź butlę z zużytym tonerem czy nie jest przepełniona oraz sprawdź czujnik od przepełnienia( waste jest z tyłu po lewej stronie patrząc od przodu).

Wyciąg butlę i developer, porządnie go wydmuchaj (tylko nie dmuchaj po wałku i nie dotykaj go palcami) być może coś się zasypało. Developer jest przykręcony 2 śrubkami i po lewej stronie ma jedną złączkę obok ładowanie. przed wyciągnięciem developera wyciąg bęben byś go przypadkiem nie uszkodził a na pewno poluzuj wajchą bęben gdyż ona odsuwa developer od bębna.

To chyba tyle komunikatu nie kojarzę ale tam bym szukał gdzie napisałem.
    POWODZENIA
  • Poziom 10  
    Pojemnik ze zużytym tonerem był pełny, wysypałem go umyłem pojemnik wyczyściłem wszystko, czujnik zużytego,czujnik developra ale dalej ten sam komunikat< Usterka sterowania czujnika toneru. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    zacząć najlepiej od sprawdzenia dispensera to co jest na developerze z tyłu o czym wspominał piotr_krak. wyciągając developer nie przechylaj go i nie dotykaj wałka. z tyłu na developerze masz 2 śrubki które trzymają dispenser, takze są 2 łączówki od silnika i od czujnika..........następne to płytka kontrolna + ustawienia NVM zrobić inicializację, warto upgradeować firmware na maszynie