Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapowietrzająca się instalacja CO?

Sowizdrzał 08 Wrz 2010 21:48 2718 4
  • #1 08 Wrz 2010 21:48
    Sowizdrzał
    Poziom 14  

Witam, mam kocioł węglowy, mocy 20 kW podłączony w instalacji jak na schemacie
    (specem nie jestem, schemat nakreśliłem jak umiałem).
    Zapowietrzająca się instalacja CO?
    Całość w zeszłym roku instalował monter z okolicy (człowiek raczej konkretny, jak dla mnie doświadczony). Jednak od samego początku były problemy z tą instalacją. Początkowo nie do końca wiedzieliśmy jak to wszystko działa, więc byliśmy przekonani, że coś źle robimy, jednak trochę się na tym poznaliśmy, a problemy nadal są. Do rzeczy.
    Po napełnieniu instalacji i odpowietrzeniu grzejników słychać w rurach przy piecu wyraźnie chlupanie i przelewanie, pompy dość głośno szumią. Całe zjawisko nasila się, po uruchomieniu pompy od CWU. Ciepła woda nagrzewa się bardzo powoli, grzejniki nie są równomiernie cieple (dołem chłodniejsze). Jednak największy problem powstaje po przekroczeniu 55-60°C na kotle. Temperatura zaczyna szybko rosnąc a grzejniki robią się chłodne. Rura za pompą ciepła jest na odcinku najwyżej 1,5m, dalej chłodno. Wygląda to na zapowietrzanie się instalacji, jednak dzieje się tak na obu nitkach grzejników, a z żadnych odpowietrzników nie wydobywa się powietrze. Czasem jedynie pomaga dopuszczanie wody do instalacji, choć nie zawsze.
    Z tego co przejrzałem podobne wątki, najczęstszą przyczyną jest złe umieszczenie naczynia przelewowego. Czy jest w stanie ktoś rzucić okiem na ten schemat i podpowiedzieć coś?

• #2 09 Wrz 2010 06:29
    Usunięty
  • #3 09 Wrz 2010 16:45
    Sowizdrzał
    Poziom 14  

Rzeczywiście, zrobiłem błąd przy rysowaniu. Poprawiłem, czy tak powinno być?

• #4 09 Wrz 2010 16:59
    Usunięty
  • #5 09 Wrz 2010 18:13
    Sowizdrzał
    Poziom 14  

Już widzę o co chodzi, i powiem szczerze, że kiedyś myślałem nad tym, ale uznałem, że skoro fachowiec tak zrobił... Dzięki serdeczne za poradę. Czyli po przerobieniu instalacji cały ten cyrk powinien ustąpić?
    Zawór sterowany jest ręcznie, bez żadnej automatyki, i dotychczas (ze względu na to zamieszanie) był wyłącznie otwarty.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo