Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Relisys TE 555RE wąski obraz

15 Sep 2004 10:57 933 8
 • Level 12  
  Witam
  Monitorek ma zwężony obraz po bokach o jakieś 10 cm.Nie da się go bardziej rozciągnąć w ustawieniach. Była padnięta dioda D503 i mocno przygrzany R539 włączony równolegle z tą diodą (obwód bazy HOT), nie mam schematu a nie potrafię odczytać wartości tego rezystora. Jeśli miałby ktoś taki monitorek to byłbym wdzięczny za odczytanie wartości rezystorka
  Dzięki za pomoc
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 26  
  podaj rezystancję tego opornika jaką ma teraz.
 • Level 34  
  Cześć.
  Myślisz że to wina opornika? Ja bym jednak stawiał na regulator napięcia +B.
  Pozdrawiam.
 • Level 12  
  Rezystor ma teraz ok 1,5 ohm
 • Level 34  
  Cześć.
  To chyba O'K.
  Sprawdź to co powyżej.
  Pozdrawiam.
 • Level 12  
  Jeśli regulator napięcia B+ to IRFS 630A to wygląda no dobry, podstawiłem w jego miejsce IRF 630 bo nie miałem nic innego i objaw dalej taki sam.
 • Level 37  
  Podłączę się do tego tematu bo mam taki sam monitor w którym nie działa odchylanie poziome.Był walnięty tranzystor w odchylaniu (zwarte B-E) ,po wymianie nie ożyło.Napięcie B+ u mnie jest 55V ,trochę mało moim zdaniem.Z zasilacza wychodzi jeszcze coś ponad 70V ale nie wiem co zasila.Może ktoś ma schemat?Wtedy byłoby łatwo.
 • Monitors specialist
  :arrow: Pi-vo
  Te ponad 70 idzie na zasilanie wzmacniacza RGB na PK. Natomiast 55V idzie na przetwornicę DC-DC na IRF i dalej jako B+ na zasilanie HOT. W Twoim przypadku nie działa ta przetwornica - czyli regulator B+. Sprawdź elementy wokół tego tranzystora ja i jego sterowanie. Czy te 55V masz na kolektorze HOT? Jeśli tak to przy tak zaniżonym napięciu powinien wyświetlać wąski obraz - może być przyciemniony. Jeśli nie wyświetla nic to trzeba sprawdzić sterowanie jak i sam trafopowielacz. Ale na początku trzeba doprowadzić B+ do odpowiedniej wartości.
 • Level 37  
  Top napięcie jest na kolektorze tranzystora odchylania poziomego ,czyli jak powiadasz nie działa przetwornica regulatora ,spotykałem coś takiego w monitorach i w tym nie zauważyłem że to jest.Jeśli padło złącze B-E to pewnie od sterowania ,E-C nie jest przebite i nawet dioda w środku była dobra.Czyli wiadomo już co ruszyć ,być może 55V za mało a i sterowania chyba nie ma na tranzystor.