Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

gniazdo ps2 klawiatury

zarnek 15 Sep 2004 11:42 2833 9
    zarnek
    Level 11  
    Ogólnie nie działa jakby nie było styku.Jak się porusza kablem to klawiatura działa.Poprawiałem już luty na płycie, rozebrałem to gniazdo ale wszystko wygląda na wpożądku( nie ma zwarcia nigdzie ani przerwanych nóżek) Gniazda nie wylutowywałem całkiem i nie chce tego robić bo jest duże ryzyko że potem tego nie wmontuje jak trzeba.Może to nie wina gniazda??HELP
    Dominik S
    Level 21  
    Sptawdź na innej klawiaturze może ta ma uszkodzony kabel przy wtyczce
    markusk
    Level 17  
    może to nie gniazdo tylko wtyczka, przeważnie ulega przerwaniu przewód na końcu wtyczki
    zarnek
    Level 11  
    No co ty?? Myslisz ze robilbym te wszystkie rzeczy nie sptrawdzajac klawiatury.Dzieki za sugestie ale to napewno nie to.Jak masz jeszcze jakies pomysly z checia przeczytam.Liczy sie kazda sugestia, moze cos mnie naprowdzi,nawet smieszne pomysly czasami pomagaja
    md
    Level 39  
    W bardzo prosty sposób można sprawdzić gniazda PS/2 i każde inne. Potrzebujesz miernika (omomierza) i kawałek przewodu (drutu), który wkładasz w gniazdo. Jeden koniec omomierza podłączasz do punktów lutowniczych na płycie głównej, a drugi do kabelka, który wkładasz do poszczególnych otworów w gnieździe PS/2.
    Zdarza się, że wewnątrz gniazda cofną się kontakty od któregoś z pinów przy wkładaniu wtyczki z lekko wykrzywionym bolcem i klawiatura kontaktuje tylko przy bardzo silnym dociskaniu jej wtyku do gniazda PS/2
    zarnek
    Level 11  
    No niestety na każdej nurzce wyszło 0,4 a przewód wkładałem jak najmniej.A klawitury dalej ni chu chu
    ozzman
    Level 26  
    u mnie w kompie nie bylo stuku od masy plyty glownej do obudowy i klawiaturka nie dzialala. Dolutowalem na plycie kabelek kolo gniazda ps/2 klawiaturki na najgrubszej sciezce i do obudowy. Pozniej dzialalo. Bylo to w jakiejs starej plycie chyba od 386 IBM ver PS/2
    md
    Level 39  
    Czy klawiatura działa w biosie (jak wejdziesz do biosu)?
    Spróbuj klawiaturę w trybie awaryjnym.
    Niedawno na Elektrodzie była podobna sytuacja, przyczyną były trojany w systemie. Sprawdź komputer np. Ad-Awarem.
    zarnek
    Level 11  
    do biosu nie wejde bo klawiatura nie trybi nawet bez dysku.Sprawdziłem ten wałek z masą ale nie jest to samo.Jeszcze jedno info.Przy podpięciu zasilacza do płyty ale nie włączeniu kompa wszystkie diody na klawiaturze migają słabym światłem.Jak się włączy kompa gasną i klawiatra leży
    zarnek
    Level 11  
    Temat umarł więc można go zamknąć trudno najwyżej wymienie płyte główną