Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner strong SRT 115MKII-nie moge ustawic zadnego programu!!

Bodkowy 15 Wrz 2004 13:10 1248 3
  • #1 15 Wrz 2004 13:10
    Bodkowy
    Poziom 11  

Witam!
    Posiadam taki tuner z glowica szeroka bo pasmo ma do 2050Mhz tylko powiedzcie mi jak ja mam wyszukac prorgamy tzn znalezc satelite. kiedys gdy ustawialem satke to wpisywalem czestotliwosc jakiegos prorgamu ustawialem polaryzacje i krecilem antena az go znalazlem...teraz niestety nie mam wykazu a w necie podaja jakies dziwne czestotl. bo w Ghz nawet tyle cyferek nie zmieszcze by je tam wpisac bo moge wpisac od 0950 do 2050 MHz wiec o co to chodzi...gdy daje na "scan" i krece antena by cokolwiek znalazlo to nic....czy trzeba cos w Install zrobic? tam sie ustawia jakis OFFset skew(h) skew(v) tam jest to ustawione na OFFSET 00 Skew(h) +45 skew(v) -45 ja nie mam pojecia jak to wyszukac moze ktos mi podpowie jaka czestotrliwosc mam wpisac jaka polaryzacje ustawic by jakis prorgam znalezc ...a co ciekawsze..nie wiem czy tak powinno byc ale jesli scanuje to mam ciagle na ekranie niebieski ekrna z Menu i widze jak MHz leca...al;e nic nie znajduje zero sniegu tylko niebieski ekran .tuner mam podlaczony przez euro...napiecie na konwerter wychodzi . Talerz jest rozregulowany o konwerter pewwnie tez bo nim tez krecilem w w kolo....:/ pomozcie mi no..bo ja juz wariacji dostaje..jak to znelazc te pieprzona satelite...talerz ustawilem pod sasiadow..no idelanie w te sama strone i pod tym samym katem:/ a tu dalej lipa?

0 3
  • #2 15 Wrz 2004 13:44
    Jacu$
    Poziom 27  

Wejdź na stronę http://www.lyngsat.com/hb1.html i wybierz jakiś program analogowy (poznasz po napisie PAL w piątej kolumnie tabeli - Video encryption). Jest tam na częstotliwości 11474 MHz i polaryzacji H polski program TV-Polonia. Możesz spróbować na nim.
    W tunerach analogowych często wpisywało się częstotliwość bez pierwszej cyfry (bez dziesiątek gigaherców) więc wówczas musiałbyś wpisać 1474.
    Nic nie napisałeś, jaki masz konwerter:
    1. czy jest sprawny?
    2. czy jest full-band?
    3. jaką ma częstotliwość heterodyny?
    4. czy to konwerter zintegrowany, czy osobno ma przełącznik polaryzacji (mechaniczny/magnetyczny)
    W tunerze powinna być opcja, którą wybierasz czy w razie braku sygnału ma być niebieska (lub inna) plansza, czy ma pokazywać "śnieżenie" ewentualnie opcja treshold (coś jak w radiu na UKF próg zadziałania blokady szumów). Bez zmiany tego będzie Ci trudniej znaleźć słaby sygnał. Sprawdź też, które z dwóch wejść na głowicę jest w danej chwili aktywne. Może podłączyłeś kabel od konwertera do wejścia A podczas gdy głowica czeka na sygnał z wejścia B (domniemywam, że ten tuner ma dwa wejścia).
    Można tak jeszcze długo gdybać ale za mało konkretów podałeś.

0
  • #3 15 Wrz 2004 14:22
    Bodkowy
    Poziom 11  

nie wiem jaki to jest konwerter bo ja sie na tym nie znam wiem ze w opcjach moge wybrac polaryzacja dla danego kanalu albo pionowa albo pozioma..opcji takiej jak czy ma byc niebieski ekran czy by sniezyl to nie ma ale jest np Contrast i do wybory high albo low przy high na czestotliwosci kolo 1877MHz cos sniezy ale tak to w ogole..a konwerter nie wiem czy jest sprawny? jak to sprawdzic??? moze dla pewnosci kupic nowy tylko jaki??? tuner jest na sto procet analog a kabel podlaczony jest do gniazda dobrego bo jest tylko jedno:) ale w opcjach jest do wyboru czy sygnal ma byc z LNB 1 czy z LNB2 ale to chyba przy zastosowaniu jakiegos switcha??i do wyboru w opcjach mam tez decoder jest na off ale moge wybrac DEC/PAL, DEC/MAC ,canal+ albo off:) a moze to wina kabla? ehh no ale jest to antenowy kabel zadnych parametrow na nim nie ma jest tylko SATEC Made in England:) ehh moze jakies nowe propozycje??

0
  • #4 19 Wrz 2004 18:45
    Olek II
    Moderator

można tak: idż do sąsiada z tunerem poszukaj jakiś program jak się da jeśli tak to tuner sprawny. Zapisz do pamięci ten znaleziony program Przyjdź do domu podłącz tuner pod swój konwerter i powoli przesuwaj czaszę w lewo w prawo i pod odpowiednim kątem , aż cokolwiek złapiesz. Będziesz wiedział że konwerter dobry. Jeśli nic nie znajdziesz wymień konwerter.

0