Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofalówka Zelmer 29Z011 nie wyłącza się

szulce1 09 Wrz 2010 09:59 4012 4
  • #1 09 Wrz 2010 09:59
    szulce1
    Poziom 9  

Witam.
    Mam problem z mikrofalą model Zelmer 29Z011. Mianowicie po podłączeniu do sieci automatycznie włączają się funkcje: wentylator, talerz i oświetlenie. Nie skutkuje przycisk Stop, czasami tylko powoduje zmianę ruchu talerza na przeciwny.Otwarcie drzwiczek wyłącza wymienione funkcje poza oświetleniem. Poza tym funkcja grill i mikrofal działa prawidłowo tyle, że nie wyłączy na końcu pracy wspominanych trzech działań.
    Usterka ta powstała niedługo po zamontowaniu przeze mnie w obudowie dwubiegunowego wyłącznika zasilania. Była to prosta czynność i nie widzę związku w jaki by mogła wpłynąć na zmianę działania urządzenia. Połączone tylko za pomocą oryginalnych kabli z konektorami. Zero lutowania. Włącznik dwubiegunowy posiadał podświetlenie, ale na czas wyłączenia było rozwierane.
    Nie potrafię znaleźć przyczyny . Może zdjęcie obudowy zwolniło jakiś czujnik?
    Podczas naciskania Stop słychać pracę przekaźnika który "nie trzyma".
    Proszę o rady, sugestie.

2 4
  • #2 09 Wrz 2010 18:45
    postrzepiony
    Specjalista AGD

Witam, nie ma tam żadnego czujnika. Wygląda na uszkodzenie płyty programatora. Nie posiadam jej schematu, bo chyba nikt go nie posiada oprócz Chińczyków :D Pozdrawiam

0
  • #3 13 Wrz 2010 10:41
    szulce1
    Poziom 9  

Tak, być może płyta uszkodzona, ale jaki by to miało związek z montażem wyłącznika zasilania? Swoją drogą - jest to do naprawienia? Podejrzewam przekaźnik.

0
  • #4 13 Wrz 2010 14:09
    ELDOMIK
    Poziom 11  

Sprawdź działanie mikrowyłączników przy drzwiach. Miałem podobny przypadek z nówką ze sklepu.

1
  • #5 15 Mar 2011 21:19
    garryy
    Poziom 13  

Witam
    W tych sterownikach często występują "zimne" luty - zwłaszcza dotyczy to wlutowanego potencjometru dial, którego obudowa wykorzystana jest do połączenia ścieżek, a właśnie przerwa w ich obwodzie jest przyczyną występowania opisanego zjawiska - spotkałem się już z kilkoma takimi usterkami. Miejsce lutowania impulsatora dodatkowo jest wzmocnione klejem z pistoletu - należy go usunąć i sprawdzić miejsca lutowań.
    Powodzenia

0