Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofalówka Zelmer 29Z011 nie wyłącza się

09 Wrz 2010 09:59 4465 4
 • Poziom 9  
  Witam.
  Mam problem z mikrofalą model Zelmer 29Z011. Mianowicie po podłączeniu do sieci automatycznie włączają się funkcje: wentylator, talerz i oświetlenie. Nie skutkuje przycisk Stop, czasami tylko powoduje zmianę ruchu talerza na przeciwny.Otwarcie drzwiczek wyłącza wymienione funkcje poza oświetleniem. Poza tym funkcja grill i mikrofal działa prawidłowo tyle, że nie wyłączy na końcu pracy wspominanych trzech działań.
  Usterka ta powstała niedługo po zamontowaniu przeze mnie w obudowie dwubiegunowego wyłącznika zasilania. Była to prosta czynność i nie widzę związku w jaki by mogła wpłynąć na zmianę działania urządzenia. Połączone tylko za pomocą oryginalnych kabli z konektorami. Zero lutowania. Włącznik dwubiegunowy posiadał podświetlenie, ale na czas wyłączenia było rozwierane.
  Nie potrafię znaleźć przyczyny . Może zdjęcie obudowy zwolniło jakiś czujnik?
  Podczas naciskania Stop słychać pracę przekaźnika który "nie trzyma".
  Proszę o rady, sugestie.
 • Relpol przekaźniki
 • Specjalista AGD
  Witam, nie ma tam żadnego czujnika. Wygląda na uszkodzenie płyty programatora. Nie posiadam jej schematu, bo chyba nikt go nie posiada oprócz Chińczyków :D Pozdrawiam
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 9  
  Tak, być może płyta uszkodzona, ale jaki by to miało związek z montażem wyłącznika zasilania? Swoją drogą - jest to do naprawienia? Podejrzewam przekaźnik.
 • Poziom 11  
  Sprawdź działanie mikrowyłączników przy drzwiach. Miałem podobny przypadek z nówką ze sklepu.
 • Poziom 13  
  Witam
  W tych sterownikach często występują "zimne" luty - zwłaszcza dotyczy to wlutowanego potencjometru dial, którego obudowa wykorzystana jest do połączenia ścieżek, a właśnie przerwa w ich obwodzie jest przyczyną występowania opisanego zjawiska - spotkałem się już z kilkoma takimi usterkami. Miejsce lutowania impulsatora dodatkowo jest wzmocnione klejem z pistoletu - należy go usunąć i sprawdzić miejsca lutowań.
  Powodzenia