Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo R500 ciemny ekran, szukam schematu.

gdkj 09 Wrz 2010 10:50 2511 3
  • #1 09 Wrz 2010 10:50
    gdkj
    Poziom 26  

Witam. Laptop jak w temacie , R500 2732 na samym zasilaczy czy baterii zachowuje się tak samo - włącza się zasilanie ale ekran pozostaje ciemny. Brak jakichkolwiek dźwięków. Napięcia na mostku, procesorze czy karcie graficznej są typowe i nie nie sądzę by odbiegały od normy. Przydałby się schemacik ew. porada od kogoś kto ma rozeznanie co w tych płytach siada.
    Pozdrawiam.

0 3
  • #2 09 Wrz 2010 22:58
    stanleyms
    Poziom 13  

Witam,
    za schemat jakiej kol wiek z nowych płyt dał bym dużo nie mówiąc o konkretnych modelach... schematy płyt są prawie nie osiągalne przez zwykłego człowieka, bez wtyków u samego źródła. Tyle na wstępie.
    Jesteś pewien że masz ram "zdrowy" ? to wcale nie musi być uszkodzenie płyty. Jeśli nie ram to procek( tu mnie j prawdopodobne ale możliwe). Jeśli dalej nic to oscyloskop w dłoń i sprawdź czy mostki w ogóle żyją.

0
  • #3 13 Wrz 2010 11:28
    gdkj
    Poziom 26  

Witam. Pamięci są ok. Podkładane i sprawdzane. Zegary chodzą więc dalej bez schematu wiele nie zdziałam.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 20 Wrz 2011 14:12
    mlody87
    Poziom 10  

Witam, poszukuję od dłuższego czasu takiej płyty na dawce - interesują mnie scalaki odpowiedzialne za zasilanie/ładowanie - czy niechce Pan odsprzedać tej płyty ?

0