Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suma wartości komórek uzależniona od innych komórek

09 Wrz 2010 11:39 2267 4
 • Poziom 9  
  Witam.

  Nie daję sobie rady z takim oto problemem. Przewozimy w firmie paczki. Część tras obsługują nasi kurierzy, część - wynajęci a niektóre trasy są czasami anulowane z powodu nierentowności (mało paczek). W tabeli Lista są wpisywane nazwiska kurierów. Nasi - są wybierani z takiej mini listy (Baza). Wynajęci - wpisywani są ręcznie bo codziennie przyjeżdżają inni. Ręczny wpis co prawda kasuje w komórkach listę rozwijaną ale arkusz jest jednorazowy - po wypełnieniu idzie do archiwum a na drugi dzień pracujemy na nowej kopii - ale nie o to chodzi. Jak widać na obrazku - chciałbym móc policzyć ilość kierowców - osobno naszych i wynajętych oraz ile każda ze stron przewiozła paczek. Zaciąłem się na tym bo nie mam wielkiego doświadczenia w MS Excel i właśnie zaczynam z nim przygodę. Z góry dziękuję za pomoc.

  PS - nazwiska oczywiście są wyssane z palca :D

  Suma wartości komórek uzależniona od innych komórek
 • Poziom 12  
  "LICZ.JEŻELI" - skorzystaj z tej funkcji, albo po prostu "JEŻELI".
 • Poziom 9  
  Nie no - tyle to ja wiem. Przedstawiam tylko wycinek z całego dokumentu który jest w miarę rozbudowany (WyszukajPionowo, LiczNiePuste,LiczJeżeli,SumaJeżeli itp).Problem tkwi w dobraniu odpowiednich kryteriów. Problem zasadniczo sprowadza się do tego aby funkcja porównywała nazwiska z tabeli z tymi w Bazie i na tej podstawie sumowała wartości sąsiednich do nich komórek. Tu jest problem.
 • Pomocny post
  Moderator Programowanie
  Bardzo ułatwiłaby sprawę kolumna pomocnicza z funkcją testującą. Nie musi być akurat "B", ale może być biały kolor czcionki dla ukrycia dla oczu i drukarki...

  Suma wartości komórek uzależniona od innych komórek
 • Poziom 9  
  BRAWO!
  Zdawałem sobie sprawę z potrzeby istnienia takiej kolumny ale problemem było wykreowanie formuł liczących. Ty to zrobiłeś! Wielki dzięki. Cenne punkty idą do Ciebie. Dziękuję.