Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS X50RL się długo uruchamia

Puszkinek 09 Wrz 2010 18:12 2165 5
  • #1 09 Wrz 2010 18:12
    Puszkinek
    Poziom 9  

Witam
    Mam problem z uruchamianiem systemu Windows XP.
    Wszystko działa idealnie, tylko felernie uruchamianie.
    Mam sprzęt ASUS X50RL
    DYSK:320GB bodajże
    RAM:2GB
    Proc Intel Pentium Dual CPU T2370 Taktowanie 2x 1,73Ghz
    System: Win XP Angielski SP3

To jest tak.
    Uruchamiam komputer,
    włącza się logo ASUS i muzyczka,
    bootuje system i pokazuje się ładowanie systemu,
    Gdy pasek zrobi swoje ekran się robi czarny lecz jest uruchomiony bo widać po świetle matrycy, dysk pracuje no to spoko(normalnie w każdym się wyłącza żeby zmienić rozdzielczość)ok po kilkunastu sekundach monitor się wyłącza, lecz co jest. już się nie uruchamia, a także ikonka pracy dysku gaśnie.
    Czekam Minutę, ikonka dysku mrugnęła przez chwilę lecz znów jest wyłączona, czekam minutę.
    Wreszcie uruchomił się monitor, komputer włącza się dalej, kilka sekund i wybieram użytkownika,
    wybrałem, dzwięk logowania użytkownika odtworzony lecz zamiast pulpitu(normalnie nawet przed dzwiękiem mi się pojawiał czasem) wraz jest na niebiesko i logowanie lecz dysk nie pracuje. Czekam kilkanaście sekund, pojawiła się tapeta, myszka też jest. mogę ruszać lecz nic nie zrobię, Minuta, Dwie, Trzy (włącza się tylko menedżer procesów, sprawdzam i widzę 25 procesów z 46 w tym explorer.exe lecz wszystko stoi) nareszcie pojawia się pulpit i mogę korzystać normalnie ze wszystkiego. I tak co każdy rozruch komputera, Wie ktoś jak to mogę naprawić ? sprawdzałem Autostart nie znalazłem nic nieznanego. Czego może to być wina ?

PS. ostatnio zauważyłem że podczas gdy ekran się włącza po ładowaniu sterowników to komputer piszczy jakby się zawiesił a następnie po kilkudziesięciu sekundach tego piszczenia przestaje i właśnie wtedy pojawia się okienko wyboru użytkownika.
    Także po dzisiejszym uruchomieniu komputera mam tylko 27 procesów a powinienem mieć 46. dużo programów nie uruchomiło się same tylko musiałem grzebać po katalogach żeby je uruchomić choć nie usuwałem ich ani z Autostartu ani z rejestru.

0 5
  • Pomocny post
    #2 09 Wrz 2010 20:37
    slvestr
    Poziom 32  

A czy sterowniki do chipsetu wgrane oraz w jakim trybie chodzi dysk (UDMA ile). Wgraj też sterowniki SATA jak masz.

0
  • #3 10 Wrz 2010 13:47
    dinos83
    Poziom 33  

Poprawna kolejność instalacji sterowników oraz czy wszystko zostało zainstalowane.
    Wyłącz zbędnie aplikacje uruchamiane przy starcie oraz usługi z których nie korzystasz (msconfig).
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1044160.html
    CCleaner.
    BootVis -> trace - optimize, a następnie driver delays i umieść zrzut ekranu.
    Dysk: SMART, tryb pracy, transfery średnie zapisu/odczytu.

0
  • #4 10 Wrz 2010 16:36
    Puszkinek
    Poziom 9  

sterowniki były instalowane już dawno temu, wszystko było ok. teoretycznie żadnej ingerencji w Windows.
    w Załączniku mam ten zrzut z Bootvis

Programem Everest Ultimate Edition sprawdzałem dyski,
    Status jest "OK"
    Zauważyłem że przy logowaniu na Administratora nie mam problemu i nie muszę czekać a na moje konto to czekam.

0
  • Pomocny post
    #5 10 Wrz 2010 18:51
    dinos83
    Poziom 33  

Dysk: SMART, tryb pracy, transfery średnie zapisu/odczytu np. HD Tune.
    W menadżerze urządzeń wejdź we właściwości dysku i włącz buforowanie.
    Na koncie administratora masz te same programy w msconfig.

0
  • #6 11 Wrz 2010 12:46
    Puszkinek
    Poziom 9  

w załączniku raport Everest Ultimate Edition
    testowałem dysk, średnia prędkość odczytu 116mb a zapisu ok 100mb

Dziękuje za pomoc, lecz doszedłem do problemu. Mianowicie uszkodzona była któraś biblioteka bądź sterownik bezprzewodowej myszki Logitecha.
    Ponowne wgranie SetPointa naprawiło problem. Dziękuje za chęci.

0