Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie danych po reinstalacji

ziolo_ostr 09 Wrz 2010 19:06 2249 5
  • #1 09 Wrz 2010 19:06
    ziolo_ostr
    Poziom 9  

Witam. Posiadałem na swoim komputerze Windowsa 7, jednak jego działanie było już na tyle powolne, że postanowiłem zrobić instalacje od nowa. Podczas instalacji wystąpił błąd(prawdopodobnie płyty) więc mając kopie windowsa na dysku postanowiłem zainstalować starszą wersje XP. Instalacja przebiegła bez problemu jednak po instalacji okazało się, że z mojego 500 Gb dysku zostało 127 Gb partycji systemowej(partycja była dotychczas wielkości ponad 200). Dodatkowo system nie wykrywał pozostałych 3 partycji komputera. Udało mi się dostać inną wersję Windowsa 7 którego postanowiłem zainstalować. Podczas wyboru partycji do instalacji zdziwiło mnie, że i ten windows nie znajduje pozostałych partycji tylko informuje o nieprzydzielonych 380 Gb. Po zainstalowaniu nadal nie wykrywa partycji a stworzenie nowej łącznej wiąże się z dodatkowym formatem tej "niby" partycji.
    Wyczytałem, że najlepszy program to DMDE jednak jego skanowanie trwa bardzo długo (ok. 20% w ciągu 13h) + dodatkowo program jest płatny. Czy jest możliwość odzyskania tych 3 partycji? A jak tak to jakim programem? (patrząc na rezultaty skanowania dmde program znajduje czesc plikow).
    Zamieszczam jak program DMDE czyta partycje dysku:
    Zdjęcia, oraz wszelką grafikę dodajemy za pomocą opcji "Dodaj obrazek". Poprawiłem (załącznik skasowałem), więc proszę zapamiętać i stosować. (gsm_virus)

0 5
  • #2 09 Wrz 2010 21:01
    gsm_virus
    VIP Zasłużony dla elektroda

ziolo_ostr napisał:
    postanowiłem zainstalować starszą wersje XP. Instalacja przebiegła bez problemu jednak po instalacji okazało się, że z mojego 500 Gb dysku zostało 127 Gb partycji systemowej
    Śmiem twierdzić że nie do końca działasz zgodnie z obowiązującymi Ciebie licencjami na użyte systemy operacyjne, regulamin punkt 1 obowiązuje wszystkich.
    Użyłeś starszej wersji Windows XP bez SP (service pack) lub z SP1, w przypadku Windows XP z SP 2 i powyżej, ww. problemy z obsługą 48bit LBA (czyli partycji większych od 127GB) już nie występują.
    Skoro piszesz że ponownie zainstalowałeś już Windows 7, najłatwiej tobie będzie odzyskać te dane "ręcznie" na inny dysk , który je pomieści. Można też z pomocą Partition Find and Mount.
    Ewentualnie któryś z forumowych kolegów mógłby pomóc w naprowadzeniu, które z ww. part. przydzielić.

ziolo_ostr napisał:
    Czy jest możliwość odzyskania tych 3 partycji? A jak tak to jakim programem? (patrząc na rezultaty skanowania dmde program znajduje czesc plikow).
    Czytaj podwieszony temat => https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic891920.html

Zresztą, nie napisałeś nawet czy sprawdzałeś odnalezione wpisy partycji w DMDE opcja "otwórz wolumin".

0
  • #3 10 Wrz 2010 10:28
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Aby odzyskać Partycje nie trzeba kupować DMDE kolego ziolo_ostr.
    Po tylu próbach to najlepiej jak kolega zacznie myśleć i wszystko od nowa zrobi tym bardziej iż dane i tak kolega odpowiednio wyczyścił i chyba na nich koledze najmniej zależało skoro działał od tyłu (Są tacy którzy by powiedzieli to dosadniej od ... strony) .

Tak jak już mój znakomity przedmówca napisał aby móc mieć wgląd na dysk większy niż 127 GB trzeba mieć CO NAJMNIEJ SP2 zainstalowane w Windows XP.

0
  • #4 10 Wrz 2010 12:02
    ziolo_ostr
    Poziom 9  

migol21 napisał:
    i chyba na nich koledze najmniej zależało skoro działał od tyłu .

Przed reinstalacją wszystkie pliki z partycji systemowej zrgrałem na pozostałe partycje.
    Co do Windowsów wszystkie są legalne( posiadam do każdego swój klucz instalacyjny), a nie spodziewałem się, że opróżni on doszczętnie te partycje które chciałem zachować. A, że "miałem" na nich BARDZO ważne pliki jak i dokumenty bardzo mi zależy na odzyskaniu ich.
    migol21 napisał:
    i wszystko od nowa zrobi

W tym momencie sytuacja wygląda tak:
    mam jedna partycje systemowa o pojemności 127 Gb i jedna niesformatowana(połączoną w całość przez mojego brata) o pojemonosci ok 340 Gb. Próbowałem kilku darmowych programów do odzyskiwania ale one nie moga odczytac tej partycji. Próbując DMDE: wybierając partycje wygląda to tak:
    Nie korzystałem z tego programu dotychczas więc jestem w tym zielony. Co bym musiał zrobić w tym momencie aby dało rade odzyskać te pliki?

0
  • Pomocny post
    #5 10 Wrz 2010 14:41
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Ehhhh niezły bajzel. Wszystko co zrobiłeś na tym dysku było od tyłu.

Cytat:
    A, że "miałem" na nich BARDZO ważne pliki jak i dokumenty bardzo mi zależy na odzyskaniu ich.

To się je zabezpiecza na oddzielnym nośniku przed tego typu operacjami.

Cytat:
    Przed reinstalacją wszystkie pliki z partycji systemowej zrgrałem na pozostałe partycje.

I na tym samym dysku zacząłeś wyprawiać harce więc to zabezpieczenie było funta kłaków warte.

Cytat:
    i jedna niesformatowana(połączoną w całość przez mojego brata) o pojemonosci ok 340 Gb

A to największy błąd jaki można było popełnić przed wszelkimi tego typu operacjami najpierw robi się kopie posektorową aby potem nie płakać.

Pooglądaj :

Link

Teraz trzeba zrobić porządek czyli od początku.

1) Kopia posektorowa.
    2) Wgranie SP 2 lub SP 3 dla Windows XP OBLIGATORYJNIE
    3) Scan NTFS w DMDME odzyskiwanie plików lub dopiero wtedy przywracanie partycji o ile się da z danymi ale najpierw trzeba znaleźć gdzie ona była po skanie powinno coś się wyjaśnić.

Taka zasada jak "Mam BARDZO !! ważne dane" to nie robię wszystkiego by je utracić zawsze najpierw je zabezpieczam. Kopia posektorowa kopia plików itd. . A jak już coś się stało to nie próbuje wszystkiego co mi wpadnie w ręce myśląc a nuż pomoże. To tak jak by przygodny przechodzień widząc leżącego zawałowca chwycił za kawałek ostrego narzędzia i zaczął operacje na otwartym sercu . Paranoja.

0
  • #6 21 Wrz 2010 11:38
    ziolo_ostr
    Poziom 9  

Problem rozwiązany pozytywnie. Dane odzyskałem wszystki poprzez program r-studio bez żadnych problemów. Dzięki za pomoc wszystkim aktywnym.

0
  Szukaj w 5mln produktów