Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH-2200UBB po wymianie pal010a pali bezpieczniki

Deelight 09 Wrz 2010 19:27 3098 4
  • #1 09 Wrz 2010 19:27
    Deelight
    Poziom 9  

Witam mam radio pioneer DEH-2200UBB.
    Radio było uszkodzone (brak dźwięku w głośnikach) kolega przypadkiem zwarł 12V do obudowy radia.

Skutkiem tego radio normalnie działało ale było głuche, nawet na 100% mocy zero głosu w głośnikach.

Wymieniłem pal010a na tda7560 jak radzili inni w postach.
    Po wymianie przy zakładaniu radia wypaliło mi bezpiecznik.

po rozkręceniu radia i dokładnemu przyjrzeniu się nic nie znalazłem myślałem że któraś nóżka na tda7560 jest zwarta ale nie jest.
    Za każdym razem (próbowałem tylko 2 razy) to samo pali bezpiecznik ale przy podłączeniu słychać lekki trzask w głośnikach.

Możliwe że tda7560 jest wadliwy? Jak ją sprawdzić bez podłączenia do zasilania? a może to ten czarny tranzystor przy zasilaniu?

Nie mam pojęcia co dalej prosiłbym o wskazówki.
    Dziękuje za odpowiedzi :)

0 4
  • #2 09 Wrz 2010 19:36
    JEDD
    Poziom 29  

Sprawdź względem masy jaką masz rezystancje, na nóżkach na które przychodzi zasilanie. Następnie odlutuj te nóżki i zmierz rezystancję. Poinformuj o wynikach.

0
  • #3 09 Wrz 2010 20:10
    Deelight
    Poziom 9  

Przed wylutowaniem obie nogi Vcc (6,20) były zwarte do masy ( 0,1oma).

Po wylutowaniu obu nóg Vcc rezystancja na VCC 6 = 177,5om rezystancja VCC 20 =0,1om.

Wnioskuje że kostka do śmieci tak?

Bardzo się starałem nie przegrzać podczas lutowania 10 sek przerwy po każdym lucie więc spalenie raczej nie wchodzi w gre :(

0
  • #5 26 Lip 2011 22:36
    Deelight
    Poziom 9  

witam po długiej przerwie i sprzątaniu garażu natrafiłem ponownie na radio i postanowiłem dać mu ostatnią szansę :).
    Rozebrałem i wymieniłem oprócz tda 7560 tranzystor?? o oznaczeniu D2396.
    Okazało się że powodował on zwarcie do masy niestety wyczaiłem to dopiero gdy ten wypalił ścieżkę :P
    Teraz radyjko śmiga jak nowe:PP

Szkoda że żeby je naprawić musiałem najpierw spalić raz tda 7560 :(

Pozdrowienia i myślę że temat może być zamknięty.

ps. jeśli kiedyś komuś nie będą grały głośniki tzn. że zwiera któryś z kanałów (positive) do masy wtedy radio odcina dźwięk żeby nie spalić tda 7560 :)))

0
  Szukaj w 5mln produktów