Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadajnik + odbiornik TV kablowej jak przesłać sygnał TV

09 Wrz 2010 21:04 12717 12
  • Poziom 9  
    Witam jestem laikiem w elektronice ale od jakiegoś czasu poszukuje rozwiązania aby przesłać sygnał z tv kablowej zwykłej takiej na kabel antenowy bez dekodera do telewizora w budynku obok takie małe pomieszczenie gospodarcze ze względu na architekturę odpada położenie kabla musi to być bezprzewodowo czy da sie coś takiego jak "VTX-2 i VRX-2 - Nadajnik i odbiornik radiowy sygnału audio/video 2,4GHz" przystosować do przesyłania sygnału TV ? albo czy istnieje jakieś takie urządzenie z nadajnikiem i odbiornikiem Sygnału telewizyjnego ?? dodam ze odległość od budynku A do budynku B wynosi jakieś 50m w linii prostej bez żadnych przeszkód w polu widzenia. a może jest ktoś taki co potrafił by mi skonstruować takie urządzenie dla mnie za odpłatą ?? dodam ze chciałbym zmieścić sie w kosztach około 300zł czym taniej tym lepiej :D
  • Poziom 33  
    Sygnału TV nie wyślesz. Nie ma takiej opcji. Sygnał Video z DVD lub VHS to bez problemu.
  • Poziom 9  
    Stacje telewizyjne jakoś nadają sygnały wiedz na pewno sie da tylko chodzi o koszta nie stać mnie na nadajnik telewizyjny jakich używają stacje myślałem o czymś podobnym w mniejszej skali ale nawet nie wiem czy było by to legalne musi sie dać tylko czy urządzenia nie będą zbyt kosztowne

Dodano po 7 [minuty]:

poza tym ten nadajnik i odbiornik właśnie działają na podobnej zasadzie przesyłając sygnał z kamer z monitoringu bezprzewodowo i nie jest to taki transmiter jak na aukcjach internetowych a poza tym miałem lata temu taką grę telewizyjną pegasus i w niej sie dało zamiast kabla antenowego wpinało się antenkę w odbiornik tv wpinało sie drugą pod gniazdo antenowe i strojąc odpowiednia częstotliwość w tv łapało sie odbiór z pegazusa i można było grać wiedz na 100% jest to możliwe tylko ze to działało w granicach kilku metrów a mi zależy na 50 metrach przesyłu

Dodano po 27 [minuty]:

a może coś takiego co by zmieniło sygnał analogowy z anteny na sygnał cyfrowy żeby się dało senderem przesłać ? nie wiem staram się kombinować na różne sposoby :D
  • Poziom 24  
    Witam.
    No za 300,- zł to tylko amatorszczyzna Cię ratuje, a drożej to nie wiadomo na ile będzie legalne.
    Tu są rozważania teoretyczne, bo nie wiadomo na jaką odległość to zadziała.
    Najprostsze rozwiązanie to;
    jakiś odbiornik z pasmem kablowym np magnetowid podłączony do kablówki i zaprogramowany
    do niego podłączony nadajnik transmitera
    w pomieszczeniu gospodarczym odbiornik transmitera podłączony do TV
    Program który chcesz oglądać wybierasz pilotem magnetowidu przez transmiter.
    Prościej można też podłączając dwie anteny kierunkowe. Jedną do gniazdka kablówki a drugą do TV. I skierowane na przeciw siebie.
    Jakbyś do tego w szereg między gniazdem kablówki, a anteną wpiął wzmacniacz szerokopasmowy, to efekty już by pewnie było widać.
    Bardziej profesjonalne rozwiązanie to zastosowanie takiego wzmacniacza Link, ale ogranicza to przekaz do 6 programów. Tylko nie ta cena.
  • Poziom 35  
    W tym dziale (parę miesięcy temu = trzeba poszukać) był przykład zastosowania wzmacniacza budynkowego do którego zamiast kabla na wyjściu podłączono "antenę".
    Opisywany efekt był ciekawy (stąd zapamiętałem).
  • Poziom 9  
    przepraszam za tak banalne pytanie ale jak już pisałem jestem laikiem w elektronice a zainteresował mnie pomysł z dwoma antenami kierunkowymi tylko ze mam pytanie czy tak normalnie podpiąć zwykłą antenę do przewodu od kablówki ?? nie musi to być żadna antena nadawcza ?? i jeszcze jedno pytanie co do wzmacniacza szerokopasmowego czy to chodzi o taki jak są czasami w kompletach z antenami zasilane z gniazdka 220V ??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

bolek83 napisał:
    Witam jestem laikiem w elektronice ale od jakiegoś czasu poszukuje rozwiązania aby przesłać sygnał z tv kablowej zwykłej takiej na kabel antenowy bez dekodera do telewizora w budynku obok

Na tym sprzęcie i jemu podobnych - nie możesz przesłać sygnału bezpośrednio z kabla (czytaj : częstotliwości transmitowanej w kablówce).

Ten nadajnik i odbiornik - działa na zupełnie innej zasadzie.

Zasadą tą jest podanie na wejście takiego nadajnika sygnału analogowego np. ze złącza Euro (tzw. po niskiej częstotliwości jak do wideo, z kamery) po dekoderze czy wideo.
    Cytat:
    pomieszczenie gospodarcze ze względu na architekturę odpada położenie kabla musi to być bezprzewodowo czy da sie coś takiego jak "VTX-2 i VRX-2

Oczywiście, że się da.

Cytat:
    - Nadajnik i odbiornik radiowy sygnału audio/video 2,4GHz"

Tu w Twoim pytaniu masz odpowiedź.
    Potrzebny jest na wejściu nadajnika sygnał audio i wideo. A nie sygnał z pełną obsługą pasma Kablówki.
    Cytat:
    odległość od budynku A do budynku B wynosi jakieś 50m w linii prostej bez żadnych przeszkód w polu widzenia.

Ten sprzęt jest w stanie umożliwić Tobie transmisję audio/wideo na odległość około 300 metrów.

Cytat:
    zasilane z gniazdka 220V

Przypomnę, że w Polsce jest już napięcie sieciowe w energetyce ~230V (a nie 220V).

Pozdrawiam.
  • Moderator
    Można przesłać sygnał z kablówki bez problemu.
    Potrzebne 2 szerokopasmowe anteny i wzmacniacz WBX 817 36dB.
    Sygnał poleci na ok 1 km. Jeśli potrzeba mniejszego zasięgu, odpowiednio ustawić wzmocnienie wzmacniacza. Zastosowanie anten szerokopasmowych wynika z widma częstotliwości. Jeśli przesyłać chcesz kilka programów umiejscowionych w IV czy w V paśmie, wystarczą anteny odpowiednio do tego pasma.
    Ot cała historia.
  • Poziom 9  
    dziękuje ci Olek właśni sprawdzałem na antenach szerokopasmowych ale bez wzmacniacza i nic nie odebrałem zastanawiałem się nad kupnem anten kierunkowych ale wolał bym wykorzystać te co mam dokupię tylko wzmacniacz a chciałem tylko zapytać czy wystarczą zwykłe anteny siatkowe oczywiście w jednej z nich dokupię płytkę przystosowaną do wzmacniacza i poinformuje wa co mi z tego wyszło
  • Moderator
    Witam, nie dziękuj, jestem od pomagania za darmo. Przeprowadziłem nie jedne testy tego tematu. Wiem o czym piszę. Ważne jest to, jakie pasmo chcesz przesłać. Opisz to dokładnie, a resztą zajmiemy się tutaj. Chodzi o anteny. Dla potomności będzie.
    Pozdrawiam.
  • Moderator
    matis057 napisał:
    Sygnału TV nie wyślesz. Nie ma takiej opcji. Sygnał Video z DVD lub VHS to bez problemu.

Moje posty, to odpowiedź na to stwierdzenie. Rozważania są czysto teoretyczne, pomijając stronę prawną. Gdyby operator o tym się dowiedział to.......
    Druga sprawa to zakłócenia (wystąpią interferencje od nadajników naziemnych), oraz my będziemy zakłócać sygnał telewizji sąsiadom, a to już nie wesoła sprawa.
    Dlatego tak, jak napisałem powyżej, są to rozważania czysto teoretyczne. Równie dobrze ktoś mógł zapytać, czy można zrobić bombę neutronową. Pewnie że można, teoretycznie wszystko można, natomiast w praktyce to różnie wychodzi.
  • Poziom 14  
    Antena siatkowa lub podobna ze wzmacniaczem absolutnie nie nadaje się do pracy jako antena nadawcza . Można oczywiście wykorzystać ją do odbioru sygnału w przykładowym zastosowaniu . Instalacja powinna wyglądać tak : gniazdo kablówki - kabel koncentryczny - wejście wzmacniacza ( wzmacniacz tzw. budynkowy - wejście i wyjście koncentryczne 75Ω ) - wyjście wzmacniacza - koncentryk - antena typu YAGI ( dopasowana wymiarowo do pasma częstotliwości ) z symetryzatorem .
    Oczywiście chyba nie muszę uprzedzać że takie " nadawanie " jest nielegalne .
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Wydaje mi się, że takie podpowiedzi - to coś w rodzaju tej bomby neutronowej.

--------

Przejdźmy do konstruktywnych i fachowych podpowiedzi, bo Laicy w tych tematach, zaczną nam budować Stacje Telewizyjne. :D

--------

Dla wyjaśnienia - nie da się podłączyć kabla TVK do anteny, tak aby wypromieniować sygnały TVK przez tą antenę a później druga antena jako odbiornik (dla tej pierwszej).
    W Praktyce i w Teorii . I tego się proszę trzymać.

Pozdrawiam.