Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 1.6 rt, 8v

MarcinSt24 09 Wrz 2010 22:10 2667 5
  • #1 09 Wrz 2010 22:10
    MarcinSt24
    Poziom 1  

Mialem problem ze slabym akumulatorem i auto nie odpalalo wiec poprosilem kolege o podlaczenie klem. Niestety niewlasciwie je podlaczyl i teraz u w moim aucie nie dziala zamek centralny, szyba u kierowcy, swiatla (nawet awaryjne), immobiliser rowniez zmarl. Please help ... co moze byc przyczyna? jakis uklad elektryczny sie przepalil? jaki moze byc koszt naprawy?

• #2 09 Wrz 2010 22:15
    czaderx
    Poziom 14  

nie chce zle wrozyc ale mozliwe jest iz popalona jest wiekszosc modulow. na poczatek sprawdz wszytskie ale to wszystkie bezpieczniki.
    rozumiem ze auto nie zapala?

• #3 09 Wrz 2010 22:40
    matrixs
    Poziom 24  

Sprawdź bezpieczniki pod maską po prawej stronie(dwa duże).

• #4 09 Wrz 2010 22:43
    tomasz0703
    Poziom 24  

Kosztu ci nikt nie określi jak nie będzie miał na miejscu. Podaj rok produkcji, rozumiem że auto nie pali, jak chcesz mogę się przyjrzeć twojemu autu masz do mnie niedaleko .

• #5 10 Wrz 2010 00:00
    genek1000
    Poziom 27  

W tych megankach(scenikach) które trafiły do mnie po odwrotnym podpięciu klem na akumulatorze ( a miałem takich przypadków 4) były tylko spalone bezpieczniki zasilania UCH w skrzynce pod deską :D
    P.s. pomyłka. W tm modelu to raczej jest UCBIC a nie UCH :D

• #6 20 Wrz 2010 22:50
    Hans30
    Poziom 27  

posprawdzaj dokładnie zsilania masz tam chyba UCBIC ( sprawdz jak masz coś takiego jak z ałączniku to masz UCBIC ) jak wszystkie bezpieczniki są ok wymien UCBIC najlepiej na takie samo tylko sprawne (chyba że masz kogoś kto mógłby ci to sprawdzić i ewentualnie naprawić twoje ). W sprawie immo odezwiesz sie na priva to ci powiem ( regulamin publicznie zabrania) .
    Praktycznie naprawa dobiegnie do końca. Aha jeśli pomogłem kliknij co trzeba będzie dla innych

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME