Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta sieciowa nie wykrywa kabla sieciowego Windows 7

10 Wrz 2010 11:37 15077 16
  • Poziom 1  
    Witam.

Mam problem z internetem na Windows 7. Komputer w ogóle nie wykrywa kabla sieciowego (Kabel sieciowy jest odłączony), lecz na Ubuntu wszystko działa...

Przeinstalowałem całego Windowsa nic to nie dało. Wczoraj jakimś cudem internet na win7 działał przez cały dzień, a dzisiaj jak włączyłem kompa to znowu błąd...

Płyta główna: Gigabyte Technology Co., Ltd. 945GCMX-S2

Karta sieciowa zintegrowana: Realtek Semiconductor Co., Ltd. (Giga-byte Technology) RTL-8110SC/8169SC Gigabit Ethernet

Proszę o pomoc!
  • Poziom 33  
    cmd /k ipconfig /all > c:\a.txt
    Umieść plik a.txt
  • Poziom 9  
    Mam dokładnie to samo, ściągnięcie najnowszych sterowników nie rozwiązuje problemu.
  • Poziom 16  
    gigabyte.. też to miałem pod windowsem xp, aż kupiłem sobie normalna karte sieciową, ta firma jakieś wadliwe karty sieciowe integruje chyba... parę razy spotkałem się z takim problemem na różnych modelach płyt gigabyte

jak ja kilka razy odłączałęm i podłączałem znowu to za którymś razem łapało ale strasznie wolno net chodził.
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam ten sam problem. Pod windows 7 nie widzi kabla podłączonego natomiast ubuntu widzi bezproblemowo i się łączy. Jak by to była wina całej karty to na linuxie tez by nie działało. Hmm może ktoś rozwiązał ten problem ??
  • Spec od komputerów
    Daj screen z wynikiem dzialania: ipconfig /all z windows i ifconfig -a z ubuntu.
  • Poziom 9  
    Wstawiam zrzuty.

Karta sieciowa nie wykrywa kabla sieciowego Windows 7 Karta sieciowa nie wykrywa kabla sieciowego Windows 7

Nie wiem dlaczego pisze w win7 ze jest urządzenie odłączone. A jeśli tak jest to nie mam zielonego pojęcia gdzie go włączyć. W Menadżerze jest karta włączona, instalowałem najnowsze sterowniki, odinstalowałem instalowałem stare sterowniki, zawsze po reinstalacji systemu karta od razu działała. Wyłączyłem nawet IPV6, Czasami to mogło świrować. Skręcałem ja na 10M na 100M ful duplex i połówke.

Nie mam zielonego pojęcia co się stało
  • Spec od komputerów
    Jestes juz podlaczony do sieci przez wifi pod windows 7, a pod ubuntu tylko przez zwykla karte lan i dlatego tam dziala przez kabel.

W polaczeniach sieciowych wylacz karte wifi oraz zwykla karte lan. Wlacz tylko lan i zobacz czy pobierze adres.
  • Poziom 9  
    Niestety nie pobrało. W tym jest problem że nic sie nie dzieje po wpięciu wtyczki rj 45 do gniazda. Zero reakcji w windows 7. Ubuntu mam jako 2 system teraz tam wyłączyłem całkowicie LAN i WLAN. Przerestartowałem na winde ale to nic nie zmieniło. W ogóle dziś zrobiłem rano jeszcze formata. Miałem zainstalowanego samego Windowsa i to samo było.
  • Spec od komputerów
    Zgaduje, ze w menadzerze urzadzen karta jest zainstalowana poprawnie?
    Centrum sieci czy jak to sie nazywa w W7 widac karte/polaczenie? Masz tam cos napisane?
    W polaczeniach sieciowych karta jest wlaczona?
  • Poziom 26  
    Czy w BIOSie jest opcja Green LAN? Jesli jest to jaki jest jej stan?
  • Poziom 9  
    Po kolei Karta sieciowa zainstalowana poprawnie, w managerze bez żadnych wykrzykników, w połączeniach sieciowych pokazane 3 karty LAN, WLAN, i bluetooth bluetooth wyłączona, LAN pisze że kabel sieciowy odłączony.

W biosie sprawdzałem. Jest Green LAN ustawione na disabled.

Ale podpiołem się do innej sieci w pracy i tu jest ok. Najwidoczniej coś z routerem jest. Tylko nie wiem dlaczego. Mój komputer na linuxie po kablu działa, drukarka sieciowa po kablu działa, komputer stacjonarny z systemem Win XP działa. Tylko u mnie win7 po kablu nie chce. Może spróbuje pożyczyć jakiś router na testa i sprawdzę.
  • Poziom 26  
    Jesli ten sam sprzet pod kontrola linuksa dziala to problem z routerem raczej mozna wykluczyc. Zapobiegawczo mozesz jeszcze sprawdzic wskazania w BIOSie z opcji SMART LAN, uruchomic system z wlaczona opcja Green LAN i pomysly rozwiazania problemow sprzetowych mi sie koncza. Obstawiam problem ze sterownikiem/systemem...
    Przede wszystkim usun sterowniki wszystkich kart sieciowych, zresetuj komputer i instaluj je po kolei od nowa. Instalacje zacznij od sterownikow do tej felernej karty. Sciagnij "czyste" sterowniki (bez zadnych utility i tym podobnych) ze strony producenta i zainstaluj je przez podanie sciezki do plikow a nie przez instalatora (by wykluczyc instalacje dodatkowego oprogramowania). I testuj...
  • Poziom 9  
    Tylko że jak już pisałem, laptopa mam ze sobą w pracy i jest połączony przez skrętke w win7 i tu działa bezproblemowo.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie.
    Ja już nic z tego nie rozumiem. Robiłem wszystko już z tą kartą. Wczoraj podłączyłem laptop w pracy i wszystko działa. I jak wróciłem do domu podpinam i tez od razu ruszyło wszystko. Nie wiem w czym była rzecz ale póki co działa. Pewno aż do następnego razu kiedy się to przydarzy.
  • Poziom 16  
    Sprawdz kabel RJ-45 testerem. A jak nie masz to podmień na inny. Zmień port ETH w routerze.
  • Poziom 9  
    Już to sprawdzałem :) Obok komputera mam podpiętą drukarkę sieciową i zamieniałem kable. Tak samo w Routerze wpinałem w każde wyjście.