Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH-P3600MP cisza w głośnikach

provayder 10 Wrz 2010 12:00 1615 2
  • #1 10 Wrz 2010 12:00
    provayder
    Poziom 12  

Witam

Mam problem z radiem Pioneer DEH-P3600MP. Radio przestało grać, panel wyświetla wszystko w porządku a w głośnikach cisza. Podejrzenie padło na końcówkę mocy, ale po rozebraniu radyjka okazało się, że końcówka jest OK. Żadnego wystrzału, żadnego zwarcia między pinami. Po złożeniu i uruchomieniu radio gra. Dziś podłączone do auta, odpalone - jest ok, wszystko ładnie pracuje. Odpiąłem panel, wpiąłem z powrotem i radio milczy. Co więcej tuner mimo podpiętej anteny nie wyszukuje stacji (3min. wcześniej było ok). Spotkał się ktoś z taką usterką ? gdzie i czego szukać ?
    Napięcie zasilania poprawne.

0 2
  • #2 10 Wrz 2010 12:38
    daworz
    Poziom 13  

Ja miałem podobny problem z PIONEER DEH-435R i wyglądał on tak że w moim aucie nie było dźwięku. Wszystko ładnie śmigało tylko dźwięk dość często zanikał po jakiś 3s. Wyciągnąłem radio i sprawdzałem w domu to wszystko grało i dźwięk się nie wieszał i jak okazało się później miałem zwarcie na kablu głośnikowym(Kabel się przetarł i dotykał do budy) zaizolowałem go i problem ustał.

0
  • #3 10 Wrz 2010 19:16
    provayder
    Poziom 12  

Na chwilę obecną radio uzdrowione. Powód niegrania to brak napięcia na MUTE -> brak napięcia 8V -> uszkodzony tranzystor 2SB1238 (Q912). Wstawiony jako zamiennik dużo mocniejszy BD244C (innego nie miałem :)) i radio gra. Pytanie czy usunięta została pierwotna usterka czy nadal coś jest nie tak ? Czy tranzystor 2SD1238 mógł tak padać, że raz dawał napięcie a raz nie ?

EDIT: musiałem jednak przelutować dokładnie 2SB1238 z innego miejsca bo inaczej nie wchodził napęd CD. W tamto miejsce poszedł BD244C (co ciekawe tam jest błędnie opisana płytka - zamienione miejscami E i B)

EDIT2: do tej pory radio gra bez zastrzeżeń, więc temat uznaję za zamknięty.

0
  Szukaj w 5mln produktów