Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak Internetu oraz komunikat połączenie lokalne kabel...

10 Wrz 2010 13:51 6063 45
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich!
    Mam taki problem.
    Od pewnego czasu pojawia się na moim komputerze komunikat " połączenie lokalne, kabel sieciowy jest odłączony" i nie mam neta. Dopiero jak nacisnę "napraw" kilka razy to net się pojawia. Oczywiście kabel ethernetowy działa bo kilka dni temu kupiłam nowy. Z karta sieciową też jest wszystko ok.

Mam Windowsa xp
    karta sieciowa NVIDIA nForce Networking Controller
    modem: Webstar epc2100

Kilka razy dzwoniłam do firmy, z której mam Internet ale powiedzieli, że to nie ich wina, tylko u mnie jest coś nie tak.

Bardzo proszę o pomoc, bo strasznie mnie to denerwuje.
    Jestem dziewczyną i nie bardzo znam się na komputerach więc proszę pisać krok po kroku co mam robić :D.
  • Poziom 33  
    Zainstaluj nowe sterowniki do karty sieciowej. Masz inna mozliwosc polaczenia sie z Internetem (USB, Wi-Fi)?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    start/uruchom/cmd - enter
    ipconfig /all - enter robisz screena i pokazujesz nam za pomocą przycisku dodaj obrazek
    Ta procedurę wykonujesz w 2 przypadkach
    1 jeśli wyskoczy ci komunikat brak połączenia sieciowego
    2 po naprawie połączenia gdy masz internet
    Podsumowując dajesz nam 2 screeany z niedziałającego internetu i działającego internetu !!!
  • Poziom 10  
    mam kabel USB, zainstalowanie nowych sterowników nic nie dało :cry:

zrobiłam 3 screeny

Brak Internetu oraz komunikat połączenie lokalne kabel... 1. jak był net
    Brak Internetu oraz komunikat połączenie lokalne kabel... 2. nie było
    Brak Internetu oraz komunikat połączenie lokalne kabel... 3. nie było
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wpisz na sztywno ustawienia tcp/ip do karty sieciowej na kompie
    IP: 87.99.108.34
    M: 255.255.248.0
    G: 87.99.104.1
    DNS : 192.168.0.250

Masz chyba włączone 2 serwery dhcp w sieci i dostajesz jakieś dzikie ustawienia z jednego
    Wejdź w ustawienia Webstar epc2100 przez www i wyłącz mu server dhcp.

I podłącz ten modem kablem sieciowym a nie usb !!!!! Chyba masz kartę sieciowa w kompie ??
  • Poziom 10  
    Nie da się wpisać 225 w M bo wyskakuje komunikat, że liczby do 223 można wpisać. Gdzie to G mam wpisać??

Cytat:
    Wejdź w ustawienia Webstar epc2100 przez www i wyłącz mu server dhcp.
    Hmm jak mam wejść przez wwww?

modem jest podłączony kablem sieciowym :D.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Zielonawstążka napisał:
    Nie da się wpisać 225 w M bo wyskakuje komunikat, że liczby do 223 można wpisać. ??

Kto ci kazał wpisywać jakieś 225 lub 223 w maskę podsieci ???
    Nawet u mnie wchodzą te ustawienia na sztywno wiec u ciebie tez muszą wejść kokardko!!
    Klikasz na otoczenie sieciowe prawym przyciskiem myszki potem właściwości
    Wybierasz odpowiednia kartę sieciowa czyli w twoim wypadku: NVIDIA nForce Networking Controller
    Potem właściwości i protokół TCP/IP /Właściwości
    i ma to tak wyglądać :
    Akceptujesz wszystko restart kompa i już nie powinno być problemów!!

Chyba że masz dynamicznie przyznawany adres to już trzeba będzie szukać tego dzikiego serwera dhcp w twojej sieci.
  • Poziom 10  
    Cytat:
    Kto ci kazał wpisywać jakieś 225 lub 223 w maskę podsieci ???

przepraszam, źle wpisałam zamiast 255 to 225 i dlatego to wyskakiwało *ooops*.

przed południem wpisałam i wszytko ładnie chodziło, lecz moja radość nie trwała długo, przed chwilą znowu nie było neta :cry:.

czy to może być wina popsutego modemu? Mam na myśli to wejście gdzie się podpina kabel ethernetowy??
  • Poziom 43  
    A masz jakieś inne komputery w sieci ?? Z dokumentacji twojego modemu niczego się nie dowiedziałem ale jakimś cudem dostajesz jakieś inne ustawienia z sieci na dhcp. Zadzwoń do servisu i zapytaj się co może być przyczyna i czy w modemie nie ma jakiegoś servera DHCP albo coś masz ze swoim kompem nie tego.
    Ja bym jeszcze spróbował uruchomić jakąś wersje liveCD z linuksem i zobaczyć czy na tamtym systemie też się coś dzieje.
    Wyłączyło by to problem z twoim systemem jeśli by tak samo się działo.

A wina może być wszystkiego :)

Czyli po w pisaniu na sztywno znowu zresetowały ci się ustawienia ?? To mi wygląda na jakiś problem ze sprzętem lub okropny bałagan w systemie. Ale modemu też nie wykluczam.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Oj.
    Chłopaki, w kablówkach, zanim modem się zsynchronizuje z tym całym matactwem odpala się u niego dhcp z pulą 192.168.1.100-254, dopiero po momencie DHCP odpala się jeszcze raz i nadaje prawidłowy adres, więc tutaj wszystko jest ok.

Skoro pokazuje się "Kabel sieciowy jest odłączony" i klikanie "Napraw" pomaga, to stawiam na uwaloną sieciówkę.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Tego nie wiedziałem, ale to wyjaśnia wiele.
    Czyli piertus to oznacza że modem jej się często rozłącza ?? Bo chyba nie wyłącza go za każdym razem jak gasi kompa ??

Ale tu pula jest z innej podsieci 192.168.100.0

No to kokardka masz odpowiedz pożycz jakąś sieciówkę zainstaluj na PCI zainstaluj sterowniki i obserwuj pilnie czy problem występuje.

Jeszcze jedno dręczy mnie pytanie pietrus.
    Czy modem podczas synchronizacji czyli podczas włączania tego 1 dhcp powinien przepuścić adres do klienta ?? Bo jakoś mi się tu coś nie podoba.

Wstążka ja przed wymiana karty sieciowej zadzwonił bym do kolesi z obsługi i upewnił się, że to jest normalna sytuacja z tym modemem.
  • Poziom 10  
    moje problemy z tym komunikatem się zaczęły jak miałam wirusa na kompie, po wgraniu nowego systemu jest to samo, ale od wczoraj ten komunikat się tylko raz pokazał znowu przed chwilą, ale nie musiałam naciskać napraw bo za kilka sekund już był Internet.

Cytat:
    Czyli po w pisaniu na sztywno znowu zresetowały ci się ustawienia ??
    nie, wszytko normalnie chodziło, i ten komunikat się pokazał dopiero po kilku godzinach, ale kilka sekund nie było Internetu tak jak dziś.

Cytat:
    No to kokardka masz odpowiedz pożycz jakąś sieciówkę zainstaluj na PCI zainstaluj sterowniki i obserwuj pilnie czy problem występuje.
    kartę sieciową??

dzwoniłam już kilka razy, ale non stop mówią, że u nich wszystko ok jest.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    tak, karte sieciowa
  • Poziom 43  
    Tak kartę sieciowa bo ta co teraz używasz masz za pewne zintegrowaną z płyta główna bo ja dokładnie taką samą mam
  • Poziom 10  
    czyli muszę kupić nową kartę, dzięki za pomoc :D
  • Poziom 33  
    Nie, nie ma sensu jak nie masz pewnosci. Pozycz od kogos i zobacz czy dalej bedzie rozlaczac Internet.
  • Poziom 10  
    ok pożyczę :)

na jakimś innym forum wyczytałam, że ktoś zmienił duplex w karcie sieciowej i pomogło, tylko nie wiem na jaki mam zmienić :D

hermes-80 jaki Ty masz ustawiony???
  • Poziom 43  
    :) To nie ma raczej nic wspólnego ale jak komuś pomogło to czemu miała byś nie spróbować ;) , wypróbuj każdy tryb.
  • Poziom 10  
    właśnie próbuję i na tym automatycznym Internet mi się wyłączał częściej. Może będzie dobrze.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Hmm a probowales zmienic MAC karty troche dziwny pomysl ale moze cos da.
  • Poziom 10  
    Cytat:
    Hmm a probowales zmienic MAC karty troche dziwny pomysl ale moze cos da.

jak to zrobić?

niestety dalej co jakiś czas nie mam Internetu :(.
  • Poziom 43  
    A wymieniłaś kartę sieciową ??

No to do ataku ;)
  • Poziom 10  
    hermes-80 napisał:
    A wymieniłaś kartę sieciową ??

jeszcze nie :D
  • Poziom 43  
    Wymień tą kartę a co do dyskusji nt. DHCP od modemu.
    Jest z innej puli, bo to wewnętrzny serwer dhcp modemu. Jak odepniesz modem od kablówki i zrestartujesz/zresetujesz to pojawi się dhcp z taką pulą i dzięki niej wiesz jak się dostać do adminki.
    Istotnie można sobie IP na stałe wrzucić, ale czas dzierżawy wynosi tam około minuty, więc nie ma większego sensu.

Oczywiście modemu z prądu nie wyłączać na noc czy co chwile - lepiej żeby pracował 24h/dobę.
  • Poziom 43  
    Czyli ten wewnętrzny dhcp modemu służy tylko do tego by zasygnalizować podsieć, w której można się dostać do panelu administracyjnego modemu ??
  • Poziom 43  
    Coś w ten deseń - generalnie to działa w ten sposób, że modem po restarcie "zasysa" ustawienia od operatora sieci kablowej, ale zanim to się stanie to ładują mu się standardowe parametry. W ten sposób zanim złapie synchro możesz się do niego dostać, ale jak już zassa konfiguracje, to już się nie dostaniesz, bo wszyscy operatorzy blokują dostęp do modemu(część z nich dla zasady a część z nich tnie prędkość na modemie)
  • Poziom 10  
    nie wyłączam modemu z prądu (modem jest włączony 24 h), ale komputer tak, znaczy przedłużacz do którego podłączony jest komp i inne rzeczy :)

dziś zauważyłam, że właśnie przy włączaniu lub wyłączaniu przedłużacza w modemie włączają się wszystkie diody w modemie, po chwili, tylko jedna świeci i tak na przemian, trwa to chwilę. Nie wiem dlaczego tak się dzieje.

BTW kartę będę mieć w tym tyg.

Może mi ktoś podać stronę ze sterownikami do karty sieciowej NVIDIA nForce Networking Controller??
  • Poziom 43  
    Podaj model płyty głównej bo ona jest zintegrowana z nią??
  • Poziom 10  
    hermes-80 napisał:
    Podaj model płyty głównej bo ona jest zintegrowana z nią??

a gdzie to jest napisane?