Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak dodać wejście na antenę zewnętrzną w sagem m4y-xg760a

tomrom1985 10 Wrz 2010 16:45 3468 9
  • #1 10 Wrz 2010 16:45
    tomrom1985
    Poziom 30  

Witam. Na moim osiedlu wykrywam sieć wifi. Mam kartę usb wlan sagem m4y-xg760a. Rozbierałem ją, ale niestety nie potrafię sam odnaleźć miejsca gdzie należy przylutować wejście na antenę zewnętrzną wifi. Chciałbym tym samym zwiększyć moc i jakość sygnału. Obecnie 1 kreska i częste zrywanie połączenia. Prośba o pomoc

0 9
  • #3 10 Wrz 2010 17:09
    tomrom1985
    Poziom 30  

To jest za proste żeby mogło być prawdziwe :-)
    Nie przekonuje mnie umieszczenie karty wifi po środku naczynia do....frytek :-)

0
  • #4 10 Wrz 2010 17:31
    hermes-80
    Poziom 43  

Spróbuj czym ryzykujesz ?? Osobiście nic takiego nie tworzyłem bo nie używam usb wifi ale podobno to działa jeśli zachowasz podstawowe prawa fizyki w konstrukcji urządzenia opierając się na odbiciach fal elektromagnetycznych.

0
  • #5 11 Wrz 2010 13:24
    tomrom1985
    Poziom 30  

Niestety, ale sprawdziłem 2 pomysły i nie było widocznego rezultaty. Załączam zdjęcia adaptera i proszę o pomoc w zlokalizowaniu anteny. Umożliwi mi to podłączenie zewnętrznej anteny - być może nawet yagi
    Jak dodać wejście na antenę zewnętrzną w sagem m4y-xg760a Jak dodać wejście na antenę zewnętrzną w sagem m4y-xg760a

0
  • #6 01 Lis 2010 17:57
    _ianus_
    Poziom 2  

WItam,

1. Sorry za odkopywanie postów, ale
    2. Znam rozwiązanie problemu :D, czyli
    3. Patrzymy na lewy obrazek
    4. Na jednym końcu karty jest wtyczka USB, a na drugim pokryte zielonym lakierem ścieżki (te po prawej stronie zdjęcia)
    5. Delikatnie zdrapujemy lakier z 2 ścieżek (tak, aby nie usunąć miedzi) - górnej i dolnej
    6. Dolutowujemy w miarę miękki przewód 2 żyłowy (będzie służyć jako przejściówka). Może być to zwykły kabel miedziany.
    7. Do przejściówki dołączamy koncentryka, który następnie łączymy z anteną. Jeżeli pójdziemy krok dalej i zbudujemy cantennę to dł. kabla koncentrycznego może osiągnąć ok. 10 m. Strat sygnału nie będzie zbyt dużych. Znacznie większy wpływ na sygnał będzie miało zarządzanie energią w kompie.

Powodzenia!

0
  • #7 11 Gru 2010 16:00
    bioly2500
    Poziom 17  

Temat stary ale po co pisać nowy. Możesz kolego _ianus_ zaznaczyć na zdjęciu które dokładnie ścieżki i czy jest różnica w jaki sposób podłączymy gniazdo pod antene zewnętrzna?

_ianus_ napisał:

4. Na jednym końcu karty jest wtyczka USB, a na drugim pokryte zielonym lakierem ścieżki (te po prawej stronie zdjęcia)
    5. Delikatnie zdrapujemy lakier z 2 ścieżek (tak, aby nie usunąć miedzi) - górnej i dolnej

0
  • #8 11 Gru 2010 17:16
    tomrom1985
    Poziom 30  

Dodam tylko, że ja finalnie nie przerobiłem tej karty, ale nie wykluczone, że w oparciu u zmiany na zdjęciach to zrobię. Na dzień dzisiejszy mam zestaw -airlive 1600usb + panelowy tplink +9dbi. Rewelacja. Poziom sygnału z 1kreski wzrósł do 4 a czasem 5. Nie ma kłopotów ze zrywaniem połączenia

0
  • #9 11 Gru 2010 17:21
    bioly2500
    Poziom 17  

Mi chodzi o wykorzystanie tego sagem bo leży i się marnuje.Internet mam z neostrady, wifi orginalnie w laptopie. A karta wifi służyła by mi w garażu gdzie stoi komputer i wiem że są sieci niezabezpieczone. Tylko jak zamontować to gniazdo żeby wkręcić zewnętrzną antene.

0
  • #10 27 Mar 2015 11:18
    miro81
    Poziom 9  

Temat stary ale akurat potrzebowałem.
    Kilka minut i mamy o wiele sprawniejsze WiFi na XG-760A.
    Po ściągnięciu obudowy delikatnie papierem ściernym zdzieramy prawą stronę - tam gdzie są ścieżki w kształcie U (jedna w okolicy napisu V1.2, druga N:70-). Potem lutownicą doklejamy kabelek miedziany. Ja miałem pod ręką średniej grubości do głośników, zwinięte w elipsę ok. 5 metrów i tak to dolutowałem. Leży sobie na kompie i śmiga. W tej chwili router mam w pokoju ok. 3 metrów i bez antenty -65dBm a z anteną -45dBm czyli o wiele lepiej i przede wszystkim stabilniej. Później sprawdzę z routerem we właściwym miejscu - 2 pokoje dalej. Ale na pewno na szybkie i czasowe połączenie WiFi działa sprawnie.

0
  Szukaj w 5mln produktów